Skip to main content

Inicjatywy Oddolne z Rozczytanej Koalicji w BPMG

Rozczytana Koalicja: Popisz się!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

Dokładnie w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, odbyły się pierwsze warsztaty zorganizowane w ramach Inicjatyw Oddolnych. Członkowie GOPO (Gnieźnieńska Organizacja Poetycko-Ortograficzna) zaprosili koleżanki z innych klas do uczestnictwa w warsztatach kreatywnego pisania.

Ich gościem specjalnym był Maciej Głowacki, autor kilkunastu opowiadań, cyklu „Choły” oraz nowości – powieści „Synowie ich utoną” dostępnej w audiobooku i czekającej na swą „papierową premierę”. Maciej opowiedział młodzieży o karierze pisarskiej, potyczkach z wydawcami oraz procesie twórczym. Opisał im stworzone przez siebie uniwersum, a uczestnicy sami mogli wpisać w nie własne postaci.

I nie byli wcale dalecy od oryginału. Później, zainspirowani kartami z popularnej gry „Dixit” stworzyli własne (krótsze i dłuższe) teksty. Jak to w procesie twórczym wypada, wszystko zostało popite hektolitrami kawy i herbaty, a na koniec, po części dla ducha znalazło się także coś dla ciała.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Fot. BPMG

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak