Skip to main content

Zajęcia dla dzieci w BPMG

Czytadełko dla maluszka

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

„Czytadełko dla maluszka” to zajęcia dla małych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów, które zarazić mają nie tylko miłością do czytania i przyciągnąć do biblioteki, ale przede wszystkim dać najmłodszym jak najwięcej korzyści w rozwoju.

– Podczas warsztatów proponowaliśmy zabawy z książką. Głośne czytanie utworów dla dzieci uzupełnialiśmy ćwiczeniami sensorycznymi, zabawami ruchowymi, muzycznymi, teatralnymi, plastycznymi – opowiada bibliotekarka Ewa Jaworska, która od lat prowadzi zajęcia dla najmłodszych w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna i o maluchach oraz dedykowanych im lekturach, wie prawie wszystko.

Dzieci poznawały więc utwory dla nich przeznaczone, a rodzice dowiadywali się co najlepiej czytać dziecku, aby odniosło jak największe korzyści. Prowadzące zajęcia, czyli wspomniana Ewa Jaworska oraz Daria Polus z Centrum Edukacji Kreatywnej BAZA, są przekonane, że takie spotkania to również najskuteczniejszy sposób na pozyskanie w tej grupie wiekowej stałych czytelników. Szansa na to jest zaś duża, bo do tej pory odbyło się 20 spotkań dla około 650 dzieci i osób dorosłych.

Warsztaty z cyklu “Czytadełko dla maluszka” odbywają się w ramach projektu “Laboratorium słowa 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak