Kolejna Mega Piątka

Mistrz Podwórka II

 |  admin  | 

Poraz kolejny w skrócie prezentujemy nasze subiektywne widzenie następnych pięciu osób zgłoszonych przez Was do tej totalnie lokalnej formy wyróżnień, jakim jest akcja: Mistrz Podwórka. Stypendium, które wręczymy jednemu z 18 kandydatów jesienią to tylko jeden z elementów kampanii podjętej przez Popcentralę. 

Inicjatywę zaproponował Jarek Mixer Mikołajczyk z okazji swoich 55 urodzin i 10 rocznicy działania portalu. Początkowo mieliśmy wyróżnienia rozstrzygać w czerwcu, w związku jednak z tym, że chcielibyśmy gościć w części artystycznej przyjaciela z Ukrainy, przełożyliśmy wszystko na jesień. ufając, że bandyta Putin zakończy agresję na naszych sąsiadów. Jeśli by tak się nie stało postaramy się o przygotowanie koncertu online, który pokażemy tylko uczestnikom fety Mistrz Podwórka. Niebawem w kilku ważnych punktach miasta pojawią się plakaty z podobiznami wszystkich zgłoszonych przez Was kandydatów plus 2 twarze, które zgłoszą naczelni Popcentrali. 

Sylwetki – drugiej piątki 🙂 ( Kolejność według zgłoszeń. )

DJ OG (wł. Oliwier Gaweł) – DJ, współzałożyciel Puchacz Label oraz członek Kolektywu FALA. OG wraz z Puchacz Label od roku reaktywuje gnieźnieńską młodzieżową scenę klubową, na ich imprezy w Europejskiej przychodzi 500-700 osób. Oliwier gra swoje sety DJ-skie w całym kraju na m.in.: MADE IN WWA 2022 (EXPO XXI Warszawa), scrapYard (Gdańsk), SO HARD TRAP SHOW (Klub Czekolada Poznań/Grey Music Club Wrocław) czy tegorocznej edycji Opener Festiwal w Gdyni. Wraz z Falą wydał Kolektyw Fala Mixtape Vol. 1

DJ OG – Kolektyw Fala podczas Dni Gniezna

Michał Karczewski – Aktor Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Jest absolwentem kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2016) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białogardzie w klasie gitary klasycznej (2007). Trenował koszykówkę w klubie UKS Herkules Białogard, a także lekkoatletykę. Interesuje się teatrem fizycznym i teatrem szeroko pojętej formy. W Gnieźnie pokazał się w kilku fantastycznych kreacjach miedzy innymi: Freddie w spektaklu ” Królowa. Freddie – jestem legendą” oraz w „I tak nikt mi nie uwierzy”. W Gnieźnioe bardzo mocno rozpoznawalny takze jako człowiek zaangażowany w akcje chartyatywne oraz pracę na rzecz bezdomnych psów.

Michał Karczewski zdj. Dawid Stube

Anna Farman – jedna z bohaterek odcinka Regionów Kultury – programu TVP, który ukazał się podczas wejścia Polski do Unii Europejskiej. Fotografka, przede wszystkim znana ze wspaniałych zdjęć reportażowych. Przez lata wpisała się w życie kulturalne miasta jak mało kto. Utrwaliła wiele ważnych chwil na Offeliadach, Pretekstach i Fyrtlach. Anna jest osobą, która nigdy nie afiszuje się sobą, pokorna, ale świadoma. Niejednokrotnie Popcentrala korzystała z jej zdjęć, z racji na ciekawe ujęcia i jakość.

Paweł Szegetz Bąkowski – Laureat kilku nagród (przy czym kilku za mało). Performer, slamer, poeta raper – nagrodzony Nagrodą Kulturalną Miasta Gniezna Królik 2019. Wieloletni animator kultury, między innymi twórca Kabaretu im. dr Frankensteina, efemerycznego zespołu Miasto Muzyka Maszyna współtwórca Teatru Dźwięku Studio 34, przez kilka lat był prezesem Stowarzyszenia Latarnia Na Wenei. Slamowy Mistrz Polski. Znany także jako Szegetz, ze swoich rapowych dokonań.

Marta Pacak – autorka kilku prestiżowych projektów kulturalnych i rewitalizacyjnych. Obecnie jedna z istotnych postaci kultury w Gnieźnie – łącznik urzedu i środowisk. Praktyk, nie tylko teoretyk. Artteterapeutka, znana z kilku autorskich warsztatów, oraz działalności kulturalnej pozazawodowej. Obecnie wicedyrektor MOK, odpowiedzialna głównie za działania Starego Ratusza. Przykład urzednika – któpry urzednikiem nie jest, praca w kulturze to jej pasja już odkąd pracowała w Centrum Kultury eSTeDe.

Marta Pacak podczas warsztatów. Archiwum Marty

wcześniejsze prezentacje

CDN

Admin

admin
admin

© All rights reserved. Powered by Liber Media.

Do góry