Skip to main content

Magazyn Zbozowy GS – powraca

CHAOS SOUND, CZYLI KONCERT THE CASUALTIES W MOGILNIE

 |  Andrzej Krasa  | 

8 maja 2022 roku w mogileńskim MAGAZYNIE ZBOŻOWYM GS miało miejsce niecodzienne wydarzenie gdyż na scenie niedawno odnowionego centrum kultury zagrała legendarna nowojorska załoga punkowa THE CASUALTIES. 

Przyznam, że przecierałem oczy z niedowierzania, kiedy spotkałem jakiś czas temu w gnieźnieńskim centrum jednego z mogileńskich punków, który powiedział mi, że w jego rodzinnej miejscowości wystąpi legenda nowojorskiego hardcore punka. Prawdopodobnie gdybym zobaczył wydarzenie w Internecie odebrałbym to jako fakeneews. Zespół The Casualties powstał w Nowym Jorku w 1990 roku. Otwarcie deklaruje przywiązanie do pierwotnych idei muzyki punkrockowej. Sami opisują swoją muzykę jako „hardcore punk Rock, który może powstać tylko w Nowym Jorku”. Członkowie zespołu jako główne źródło swojej inspiracji

podają przede wszystkim czołowe kapele „drugiej fali brytyjskiego punk rocka ( UK 82) , The Exploited, G.B.H., The Varukers czy One Way System). Zespół koncertował już w Polsce kilkakrotnie, m. In. W 2004 roku w łódzkim klubie Dekompresja u boku legend polskiego punk rocka Abaddon i Bulbulatros, w 2007 w gdyńskim klubie Ucho, we Wrocławiu, Krakowie oraz w 2019 roku na festiwalu Pol’ and Rock Festiwal. Koncert w mogileńskim Magazynie Zbożowym odbył się w ramach serii koncertów „My tu gramy”.

zdj. Rafi Zabiela

Andrzej Krasa
Andrzej Krasa