Premiera 5 czerwca

Gogol u Fredry! Rewizor

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Nikołaj Wasiljewicz Gogol-Janowski, rosyjski klasyk, choć Ukrainiec przekraczał wiele barier. Zwłaszcza literackich. To on wprowadzał język środowisk i żargon do literatury rosyjskiej. Mistrz groteski, w literaturze rosyjskiej wyznaczał też nowoczesny kanon komedii obyczajowej. Ożenek czy Rewizor weszły na stałe do repertuaru scen europejskich. Jeśli, wszystko co niesie trudny czas zarazy pozwoli, już 5 czerwca zobaczymy premierę Rewizora u Fredry w Gnieźnie.

Reżyserką przygotowywanego spektaklu jest Justyna Łagowska, jej doświadczenie pozwala pokładać ogromne nadzieje w warstwie scenografii i kostiumu, które są jej niezwykle bliskie. Gnieźnieńska realizacja Rewizora nie jest pierwszym kontaktem reżyserki z Gogolem. Wcześniej współpracowała z Janem Klatą przy realizacji Teatru Telewizji.

W bieli z niewielkim dodatkiem czerni Joanna Żurawska zdj. Dawid Stube

Gnieźnieński zespół pracuje ostro nad Rewizorem, a w tle puka już zapowiadana realizacja Lalki. Kolejny raz zobaczymy inne oblicze teatru. Gniezno stało się jedną z ciekawszych scen na prowincji, gdzie można zobaczyć teatr nieprowincjonalny. Czekamy zatem na 4 czerwca.

zdj. Dawid Stube

www.fotostube.pl

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk

© All rights reserved. Powered by Liber Media.

Do góry