Skip to main content

Zaproszenie na DKF

DKF Offeliada i „Pętla” Hasa

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

Dyskusyjny Klub Filmowy Offeliada zaprasza na drugie spotkanie i pokaz filmu „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa. Ten klasyk polskiej kinematografii z Gustawem Holoubkiem w roli głównej, będzie można zobaczyć w czwartek 16 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Po mocnym i wstrząsającym dokumencie „20 dni w Mariupolu”, Dyskusyjny Klub Filmowy Offeliada im. Andrzeja Ciążyńskiego, zaprasza na równie mocny film. Tym razem to fabuła i klasyka Polskiej Szkoły Filmowej z drugiej połowy lat 50. XX wieku, czyli „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa z Gustawem Holoubkiem w roli głównej, która powstała na podstawie opowiadania Marka Hłaski.

16 maja (czwartek), godz. 18.00, sala widowiskowa, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Zatem jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego to Holoubek, a nie Zbigniew Cybulski otrzymał główną rolę artysty alkoholika Kuby, ile pętli jest w „Pętli” albo dlaczego życie bohatera chwilami przypomina losy Józefa K. z „Procesu” Franza Kafki? – to zapraszamy na seans! Natomiast po projekcji odbędzie się spotkanie z terapeutą uzależnień Tomaszem Chełkiem, z którym będzie można porozmawiać o uzależnieniach i nie tylko.

O filmie:
Kuba (Gustaw Holoubek) rozpaczliwie walczy z uzależnieniem od alkoholu. Jego dziewczyna, Krysia (Aleksandra Śląska) wierzy w skuteczność terapii, pragnie wyrwać go z nałogu i ułożyć sobie z nim życie. Kuba musi wytrwać bez picia do wieczora, kiedy to Krysia przyjdzie po niego i wspólnie udadzą się do przychodni. Czas spędzany w samotności upływa bardzo powoli. Czekanie staje się coraz bardziej męczące, a bohater pozostawiony sam sobie, skazany jest na myślenie o nałogu. Kuba nie wytrzymuje napięcia i wychodzi z mieszkania. Udaje się na spacer ponurymi ulicami miasta brudnego, odrapanego, szarego, beznadziejnego jak jego zmarnowane życie… (opis pochodzi z filmweb.pl)

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak