Skip to main content

Spacer Interaktywnego Muzeum Gniezna i Cechowej Szkoły Rzemieślniczej

Gnieźnianin chce zjeść

 |  admin  | 

Wraz z Muzealnym Detektywem zapraszamy na niezapomnianą wyprawę, której hasłem przewodnim będzie „Gnieźnianin chce zjeść”. Już 11 maja o godzinie 16:00 rozpoczniemy naszą podróż na “Końskim Targu”, obok pomnika króla Wacława II. Bartosz Kanik, pasjonat i nauczyciel historii z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej, oraz Jarosław Mikołajczyk z Muzeum Początków Państwa Polskiego, zabiorą Cię w podróż przez historię gnieźnieńskich smaków, gastronomi i składów spożywczych.

Dołącz do naszego niezwykłego spaceru po historycznych zakątkach Gniezna, gdzie połączymy gawędy o jedzeniu z fascynującą historią! Cykl „Odnalezione Gniezno” to nie tylko podróż przez czas, ale również przez zmysły, która odkryje przed tobą tajemnice gnieźnieńskiego rzemiosła – tym razem gastronomii.

Przekonaj się, jak wyglądały gwarowe targowiska i co znajdowało się na stoiskach sprzedawców. Czy wiesz, że pyrki ważono na funty? A gdzie można było delektować się posiłkiem, grając w karambola? Sprawdzimy gdzie mieścił się słynny Bar Wiarus zwany krainą latających kufli? Wszystkie te tajemnice odkryjemy razem, zgłębiając historię i smak wielkopolskich specjałów.

Spacer zakończymy w piwnicach gnieźnieńskiego Cechu, przy Tumskiej, gdzie podsumujemy naszą podróż przez kulinarną przeszłość miasta.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Dołącz do nas 11 maja o godzinie 16:00 przy pomniku króla Wacława II.

materiał nadesłany

admin
admin