Skip to main content

Zaproszenie na wystawy

Wystawowy zawrót głowy!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

I chociaż w Gnieźnie poza letnim sezonem, nadal brakuje systematycznej organizacji interesujących koncertów, to na szczęście nie można narzekać na sferę wizualną, czyli wystawy malarskie, graficzne czy fotograficzne. Poniżej zaproszenia na trzy najbliższe wydarzenia!

Jako pierwsza, bo już 17 lutego (piątek), będzie mieć swój wernisaż ekspozycja pt. „Dialog przestrzeni”, którą od godz. 17.00 można oglądać w Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. Więcej:

Wystawa organizowana w eSTeDe zatytułowana „Dialog Przestrzeni” jest zapowiedzią całego cyklu wystaw, na których będą prezentowane prace studentów i pedagogów związanych z Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej. Wydarzenie jest okazją do spotkania, dialogu i konfrontacji różnych postaw twórczych, których reprezentacją są prace zrealizowane w medium malarstwa.

W ramach ekspozycji wystawienniczej upublicznione zostaną prace malarskie studentów kierunku Architektura Wnętrz i Architektura i Urbanistyka oraz prowadzących zajęcia dr hab. inż. arch. Katarzyny Słuchockiej prof. PP i dr hab. szt. Joanny Stefańskiej. Wystawę będzie można oglądać do 10 marca 2023r. w godzinach pracy eSTeDe.

Kolejna uczta wizualna to otwarcie wystawy malarstwa Joanny Ryczkowskiej i Przemysława Lubczaka 23 lutego (czwartek) o godz.18.00 w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Więcej:

Tytuł ekspozycji to „Natura i impresja”, czyli dwa spojrzenia, dwa pokolenia, jedna rzeczywistość. Artystów połączyła praca, podobny światopogląd i to, co naturalnie bliskie ich sercu – przyroda, żywioł i portret.

I wreszcie trzecie spotkanie z obrazem to pełnowartościowy debiut malarski młodziutkiej Fern F.S. Sych w Czytelni na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, który będzie miał miejsce 24 lutego o godz. 18.00. Więcej:

Obdarzona wyjątkowym talentem Autorka prac to tegoroczna maturzystka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Od dziecka, pytana o przyszły zawód, mówiła z entuzjazmem „malarka”. Teraz planuje składać swoje portfolio na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Z dnia na dzień pomnaża własną twórczość malarską, poetycką, teatralną i muzyczną. Udziela się w lokalnych wydarzeniach artystycznych i korzysta z każdej możliwej okazji by pokazać swoje prace.

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak