Skip to main content

Wymieniany jednym tchem obok Paco de Lucía i Vicente Amigo

TOMATITO w Polsce. Warszawa, NOSPR, Wrocław

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Nowy rok przynosi zmiany na i w Popcentrali. Jedną z nich są nowe współprace i partnerstwa. Dziś odsłaniamy jedna z kart promujac niesamowity koncert przygotowany przez: KA International Art Management. Mistrz gitary Flamenco zagra 3 koncerty w Polsce. Tomatito wystapi w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu.

11/03/2012 Lublin Prezydent Bronislaw Komorowski wraz z malzonka Anna wzial udzial u otwarciu Teatru Starego w Lublinie. Fot. Wojciech Grzedzinski/KPRP UWAGA!!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialów, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia – w tym kadrowanie czy obróbka graficzna – jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjecia nie moze naruszac dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta. Publikujacy zdjecia zobowiazuje sie do podpisania ich autora oraz zródla ich pochodzenia.

Trzy koncerty TOMATITO w Polsce (4-7.04.2024). Tomatito – jeden z największych gitarzystów flamenco w historii, wymieniany jednym tchem obok takich legend, jak Paco de Lucía i Vicente Amigo, zagra trasę
koncertową w Polsce w kwietniu 2024:

4 kwietnia w warszawskiej Filharmonii Narodowej,

6 kwietnia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

7 kwietnia w katowickim NOSPR.

Muzyk wystąpi w sekstecie, będzie też gratka dla fanów tańca flamenco! Tego nie można przegapić! TOMATITO pochodzi z cygańskiej rodziny z tradycjami muzycznymi. Większość życia spędził z żoną, dziećmi i swoimi końmi w jednej z najbiedniejszych dzielnic Almerii. Tam, gdzie jest szczerość, sztuka emanuje z jaźni, a TOMATITO gra muzykę Jego Andaluzji, z prawdziwą cygańską energią, z ogromnym uczuciem, rytmiczną furią i wolnym duchem.

W wieku zaledwie piętnastu lat poznał Camaróna de la Islę, największego cantaora wszech czasów. Razem stworzyli legendarny duet, który osiągnął sukces wraz z wydaniem albumu La Leyenda del Tiempo. „To, kim jestem dzisiaj, zawdzięczam jemu, całkowicie jemu” – twierdzi Tomatito, ale José Fernández Torres, bo tak naprawdę brzmi jego nazwisko, nie tylko reprezentuje wpływy Camarona, lecz wykształcił własny styl, typowy dla TOMATITO – charyzmatycznego, poważnego człowieka, całkowicie oddanego sztuce flamenco, który stroni od pokus sławy i komercyjnych ekscesów. Sposób gry José podkreśla istotę każdego z palos (ze stylów rytmicznych), czyli samą istotę flamenco. Teraz możecie usłyszeć efekt trwających dwie dekady muzycznych przygód. Jest też dużo więcej. TOMATITO użył nowych gitar i nowych struktur melodycznych, aby dalej rozwijać swój styl. Pojawiają się one w jego Bulerías, Tarantas, Soleares i Rumbas.

Tomatito od lat romansuje z jazzem, muzyką brazylijską czy kubańską. Wirtuoz wnosił swój styl do twórczości artystów takich, jak Frank Sinatra, Elton John, John McLaughlin, Mecano czy Larry Corryel. Nigdy jednak nie odbiegał zbytnio od muzyki, która płynie w jego żyłach. Za muzykę do filmu Tony’ego Gatlifa „Vengo” dostał nagrodę Cezara. Otrzymał też łącznie pięć nagród Grammy (jedną z Michel Camilo) i Latin Grammy za albumy „Aguadulce” i „Soy Flamenco”.
Zapraszamy na emocjonalny i autentyczny spektakl flamenco!
Organizatorzy (Warszawa, Wrocław): KA-International Art Management, Fandango
Polska Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.p

Tomatito – legenda flamenco

4.04.2024 | 19:00
Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, Warszawa

https://fb.me/e/4etgggtM3
Rezerwacja biletów kolekcjonerskich: info@agencjaKA.p

Wieczór Flamenco: Tomatito – legenda flamenco
6.04.2024 | 19:00
Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław

https://fb.me/e/1etAxUGPq
BILETY w cenach: 199/222/255 PLN dostępne na:
Ticketmaster https://www.ticketmaster.pl/event/31505
KupBilecik https://bkb.pl/102097-3c332

Biletyna https://iframe370.biletyna.pl/event/view/id/340014
Rezerwacja biletów kolekcjonerskich: info@agencjaKA.pl

Tomatito – mistrz flamenco
7.04.2024 | 19:30 
NOSPR, ul. plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

https://fb.me/e/7Dpen0mFc
BILETY w cenach 170/190/220/270 PLN dostępne na:
Ticketmaster https://www.ticketmaster.pl/event/tomatito-mistrz-flamenco-bilety/30697
Bilety24 https://nospr.bilety24.pl/kup-bilet-na-568-tomatito-mistrz-flamenco-
90818?id=491232

opr. Jarek Mixer Mikołajczyk

 

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk