Skip to main content

Prawdziwe piosenki Tomasz Krzemiński. Zobacz teraz e-koncert z dworu artusa

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Tomasz Krzemiński miał swoją nową płytę Prawdziwe Piosenki grać 2 kwietnia w Światowy Dzień Autyzmu w Gnieźnie na imprezie C.K. eSTeDe i Popcentrali. Wiemy, jak wygląda sytuacja w kraju spowodowana Cocid 19. Chcemy Was jednak zaprosić przed komputery na e – koncert. 

To był wieczór pełen wrażeń, których z pewnością dostarczy nam Tomasz Krzemiński, śpiewający kontrabasista, muzyk w Teatrze Ochoty, artysta którego bardzo często można spotkać grającego na ulicach polskich miast. Będzie pełen wrażeń i do tego bez wychodzenia z domu!Specjalnie dla Was stajemy na głowie, by dostarczyć Wam choć namiastkę artusowej kultury. Co z tego wychodzi? …Pusta Sala Wielka… kamera… i sam on –  Tomasz Krzemiński  i jego kontrabas! Do tego przepiękne dźwięki, trochę śpiewania, trochę gwizdania, ale na pewno dużo emocji, których doświadczycie przed swoimi komputerami w piątkowy wieczór.

Zabrzmiały piosenki (przede wszystkim z czasów 20-lecia międzywojennego), które znamy i lubimy, takie jak choćby Pierwszy siwy włos, Przyjdzie dzień, czy Co bez miłości wart jest świat. Owe wybory dowodzą tylko, że mimo upływu lat piosenki te wciąż inspirują, a z ich wnętrza wciąż bije ponadczasowa prawda. I właśnie takiej prawdy można było spodziewać podczas koncertu!Tomasz Krzemiński – niegdyś basista alternatywnych zespołów (Neuma, Variete, Dopamina), dziś solista, śpiewający kontrabasista, muzyk w Teatrze Ochoty, czasem basker grający na starówkach polskich miast. Właśnie ukazała się jego płyta pt. Prawdziwe piosenki, na której muzyk składa hołd wielkim piosenkom 20-lecia międzywojennego. Na żywo z Tomkiem Krzemińskim i Miłoszem Olenieckim spotkamy się podczas jesiennego Artus Festival 16 październka 2020 

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk