Skip to main content

SkoyStudio, MigzOne – Życie Supermarket

Pozwól mi dorosnąć. Ciary

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Mikołaj Wojciechowski odszedł przedwcześnie, boleśnie nie tylko dla rodziny i przyjaciół. Po młodym twórczym człowieku pozostało wiele artystycznych śladów. Przyjaciele związani zarówno ze SkoyStudio, jak i Kotłownia Records dbają o pamięć o chłopaku, który był na progu drogi. Przede wszystkim pasjonował się filmem i video, w których stawiał udane pierwsze kroki, ale i muzyką. Niebawem ukaże się jego pośmiertny debiut płyta Życie Supermarket. Migz0ne to pseudonim artystyczny Wojciechowskiego. A kawałki Pozwól mi dorosnąć z Zuzą Zakrzewicz, Pogoń z Aleksandrą Klaś znajdą się na EP Grawitacja, premierę której twórcy zapowiadają na 1 czerwca.

10 maja w sieci z kanału SkoyStudio pojawił się kawałek Pozwól mi dorosnąć. To wspólny utwór z Trust the Owl. Wcześnie przerwana przyjaźń Zuzy Zakrzewicz, która wydaje obecnie właśnie jako Trust the Owl z Mikołajem Wojciechowskim (Migz0ne) przynosi między innymi pierwszy wspólny kawałek. Utwór, zwłaszcza w warstwie video, będzie ważny nie tylko dla twórców i rodziny Mikołaja.

Trust the Owl znana wcześniej między innymi jako Zuzkol, nie jest jedyną wokalistką, której możemy posłuchać wraz z Migz0ne. Wcześniej pojawił się też utwór Pogoń z Miu (Aleksandrą Klaś). To także poruszający nie tylko w warstwie video kawałek.

Zuza – Trust the Owl już 21 kwietnia rozpoczęła to muzyczne opłakiwanie, a raczej pożegnanie Mikołaja premierą kawałka DC, o którym sama mówi – Dla Ciebie” to moje podziękowanie za każdą wspólną chwilę, rozmowę i każdy projekt Mikołaj. Kiedyś tam dołączę, ale najpierw za Ciebie dokończę nad czym zarywałeś sny.

Obecne działania SkoyStudio, skupione na pamięci i kontynuacji działań Mikołaja, oraz jedność środowiska, które spajał, dają wiarę nie tylko w to, że pamięć o chłopaku, który mógł wiele zdziałać, ale i jego wizja artystyczna – przetrwają w kolejnych poczynaniach artystycznych przyjaciół.

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk