Skip to main content

Światowce

Potańcówka na Latarni

 |  admin  | 

Zapraszamy na niezapomniane wydarzenie taneczne, które odbędzie się na Latarni na Wenei już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00. Tego wieczoru zagoszczą u nas Światowce, zespół grający do tańca muzykę tradycyjną Polski centralnej, od Wielkopolski aż po Kielecczyznę. Kapela powstała w Poznaniu, a sami muzycy pochodzą z różnych stron Wielkopolski. W graniu do tańca mają spore doświadczenie – w tym jak i innych składach zjechali całą Polskę przygrywając do tańca na potańcówkach i festiwalach. Zabrzmią oberki, mazurki, kujawiaki, poleczki, walczyki, tanga, fokstroty oraz tradycyjne zabawy.

Po raz pierwszy na Latarni zapraszamy na „Nasze (tradycyjne) hulanki”! Czyli czas powrócić do korzeni i przyłączyć się do wesołych ludowych wygibasów. Światowce zagrają dla nas na żywo, serwując autentyczne brzmienia trąbek, akordeonu, skrzypiec i dźwięków dżazu (perkusji).

Nie musisz się obawiać, jeśli nie jesteś doświadczonym tancerzem. Kapela wprowadzi Cię w świat tradycyjnych tańców i rytmów, które drzemią w naszym DNA. Chodzi przede wszystkim o radość i zabawę! A także o polkę i oberka.

To prawdopodobnie pierwsza tego typu potańcówka w Gnieźnie, więc nie przegap okazji być częścią czegoś wyjątkowego. Przyjdź na Latarnię na Wenei i zatańczmy razem, jak za dawnych lat! Szczegóły wydarzenia znajdziesz również na naszym profilu na Facebooku.

Do zobaczenia w niedzielę!

PJB

admin
admin