Skip to main content

W Proradio nasz głos

Popcentrala znowu nadaje

 |  Basia Kęsowska  | 

Audycja Popcentrala powstała dla fantastycznej Toksyna FM, dziś jednak rednacz, zdecydował się powrócić w eter Pro Radio z naszym Magazynem Kulturalnym. Jedna ze starszych rozgłośni internetowych działających bez przerwy ze stricte rockowym tłem muzycznym, przygotowuje premierę Popcentrali na czwartek 3 lutego o godzinie 18.00. 

Audycja będzie miała formę Magazynu Kulturalnego, który wypełniony będzie przede wszystkim muzyką wszelkich gatunków rockowych i alternatywnych. Informacyjnie królować będa nowości płytowe, książkowe i filmowe oraz zapowiedzi wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie będzie to jednak widzenie kultury mocno osadzone w prowincji. 

Zgodnie z przeświadczeniem autora, że nawet statystycznie więcej twórców i odbiorców kultury mieszka poza metropoliami takimi jak Warszawa. Nie zabraknie muzyki grywanej przed laty w audycji Lustra, momentami także pojawią się muzycznie klimaty audycji, które Mikołajczyk prowadził w różnych rozgłośniach wspólnie z nastoletnim wówczas Tymoteuszem. W premierowej audycji prowadzący po trosze przedstawi się słuchaczom stacji grając swoje ulubione płyty minionego roku. Nie zabraknie też kilku nowości już z 2022 roku. W przyszłości pojawiać się będą goście i wcześniej przygotowane rozmowy głównie o muzyce i sztuce.

Basia Kęsowska
Basia Kęsowska