Skip to main content

„Zwartą pierzeją kamienic jak z poznańskich Jeżyc” SPACER

Olo „Za winklem”

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

„Zwartą pierzeją kamienic jak z poznańskich Jeżyc”. Spacer poprowadzi Aleksander Karwowski, dziennikarz, regionalista, autora bloga „Za winklem” (dawniej „Pustostan”).  Poniżej zamieszczam informację:

Spacer zwartą pierzeją kamienic jak z poznańskich Jeżyc…

Widok Gniezna w jego osi widokowej na katedrę jest iście godny królewskiego miasta. Nie dziwi więc, że to tutaj wystawiano najznakomitsze kamienice z pieczołowicie wykonanym detalem. Z powodzeniem można by je przenieść na ulice poznańskich Jeżyc i nikt by nie zauważył, że pochodzą one z mniejszego miasta. Oprócz pięknej formy posiadają one historię – swoich budowniczych, właścicieli, oraz handlu i zakładów, które w nich lokowano. Zapraszamy na spacer fragmentem ulicy Bolesława Chrobrego, gdzie niespiesznie przyjrzymy się zwartej pierzei mieszczańskich domów, poznamy ich historię, zajrzymy na podwórka oraz spojrzymy na ciekawą okolicę.

Na wspólne poznawanie miasta ze „Szlakiem Piastowskim” zaprasza Aleksander Karwowski.  Spacer zaczniemy pod Punktem Informacji Turystycznej mieszczącej się w Starym Ratuszu przy ulicy Chrobrego.

Oprowadzanie odbędzie się 25.11, godzina 14.30.

Spacer potrwa około 40 minut i zakończy się na skrzyżowaniu ulic Chrobrego/Sienkiewicza/Mickiewicza.

Poleca Mixer

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk