Skip to main content

Rockowe granie w Gnieźnie

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

To już po raz drugi młode kapele mogą stanąć na scenie Przeglądu im. Mikołaja Matyski. W ubiegłym roku triumfowała gnieźnieńska post punkowa ekipa: Père-Lachaise.

Tak promują Przegląd organizatorzy.

W lipcu 2022 skontaktowali się z nami Emil Pućka i Łukasz Pacholski z propozycją organizacji przeglądu zespołów rockowych. W ten sposób chcieli przywrócić pamięć o jednym z ważniejszych dla Gniezna perkusistów.
W trakcie rozmów i potencjału, jaki z tego działania wynika ustaliliśmy, i w maju 2023 zorganizowaliśmy I Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski.
Tak to wyglądało w zeszłym roku….

W tym mamy olbrzymią przyjemność zaprosić Was na II Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski, którego finał zaplanowaliśmy 25.05.2024r.

W tym roku Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak.

W skład Jury zasiądą:
– Anja Orthodox
– Kinga Brzezińska
– Szymon Brzeziński
– Marcin Błaszczyk
– Rafał Ratajczak
– Radek Matyska

W ramach tegorocznego finału wystąpi także zeszłoroczny zwycięzca – zespół Pere Lachaise

Sponsorem nagrody specjalnej – wyróżnienia najlepszego perkusisty konkursu jest: TomArt Group

Wszelkie niezbędne dokumenty – regulamin, kartę zgłoszeniową i oświadczenia do zapoznania i pobrania tu: https://mok.gniezno.pl/ii-ogolnopolski-konkurs-zespolow…/

Nagrania ślijcie na adres: okzrim.mm@mok.gniezno.pl


Mikołaj Matyska – wybitny perkusista. W wieku kilkunastu lat dostał w prezencie od dziadka zestaw perkusyjny i wzorując się na starszym bracie Radku, zaczął spędzać na grze coraz więcej czasu. Grał w zespołach OXI, Banbura, Kino Oko, Anyway Chambers, Anyway, Svann oraz legendarnym Abraxas. Niestety nigdy nie uważał się za dość dobrego, mimo, że był o tym zapewniany przez wielu wspaniałych muzyków. Bardzo ciężko pracował na to, co osiągnął. Względy osobiste sprawiły, że zaprzestał grania na tym instrumencie. Jego twórczość zapisana jest na kilku wspaniałych płytach, a ten Konkurs ma na celu zachowanie Go w pamięci dla kolejnych pokoleń młodych artystów.

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk