Skip to main content

Znamy termin wręczenia Stypendium Kulturalnego Popcentrali

Mistrz podwórka. Przedłużamy termin zgłoszeń

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Pierwsze wasze zgłoszenia do Stypendium Popcentrali Mistrz Podwórka – Gniezno było by smutne bez Ciebie 2021. Przypomnijmy zasady. Stypendium, które wręczymy już wiemy kiedy. To będzie 10 czerwca.  Szczegóły imprezy podamy niebawem. Na pewno towarzyszyć wydarzeniu będą koncerty Pilas & Citak Duo oraz Tomasz Krzemiński solo. 

Poniżej publikujemy listę zgłoszonych do końca stycznia. Taki był pierwotny termin zgłoszeń. Na prośbę czytelników przedłużamy zgłoszenia do 10 lutego. Zatem zmodyfikowany regulamin. 

1.Mistrz Podwórka – Osoba, bez której Twoim zdaniem Gniezno byłoby smutne, przede wszystkim musi być związana z szeroko pojętą: animacją kulturalną, działalnością artystyczną, promocją kultury Gniezna,

2. To czytelnicy popcentrali zgłaszają kandydaturę wysyłając na email trochekultury1@gmail.com. Zgłoszenia można dokonać także w komentarzu pod artykułami o “Mistrzu Podwórka” udostępnianymi na fb popcentrali. Kompletnie zgłoszenie musi zawierać Imię i Nazwisko zgłaszanego oraz krótki opis dokonań.

3. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego. Od tego czasu do maja 2022, sylwetki zgłoszonych, będziemy prezentować na łamach Popcentrali.

4. Ostatecznie “Mistrz Podwórka” wyłoniony zostanie ze zgłoszonych przez czytelników kandydatów przez kapitułę złożoną z członków redakcji, przedstawiciela sponsora i patronów. 

5. “Mistrz Podwórka” ma być docenieniem dokonań w konkretnym – tym razem 2021 roku, tak by uniknąć kombatanctwa kulturalnego. Kolejny wybór ogłoszony zostanie wraz z werdyktem za rok 2021. Warunkiem jest też działanie na terenie Gniezna. (samo pochodzenie – nie wystarczy)

LISTA ZGŁOSZONYCH PRZEZ CZYTELNIKÓW:

Sebastian Uciński

Wiktor Koliński

Aleksandra Klaś

Tymoteusz Mikołajczyk

Sara Powaga

Oliwier Gaweł aka DJ OG

Michał Pilas

Michał Karczewski

Anna Farman

Paweł Szegetz Bąkowski

Marta Pacak

Krystian Klej

Jakub Grzechowiak

Marta Karalus Kuszczak

Piotr Wiśniewski

Jakub Dzionek

Przypominamy to stypendium kulturalne Popcentrali. Stypendium jednorazowe wyniesie minimum 1500 zł. Jest to suma symboliczna. Zdajemy sobie z tego sprawę. Biorąc jednak pod uwagę, że 70. tysięczne Miasto Gniezno przeznacza na stypendium i to celowe 2 500 zł, prosimy o zrozumienie. Nie chcemy tak bardzo ośmieszać Królewskiego Miasta. Czynimy starania by podnieść stawkę. 

Prawdopodobnie Jakub Dzionek będzie brał udział w przyznawaniu stypendium jako jeden z „patronów” – zdecydowaliśmy się jednak wpisać Go na listę. Bo na top zasłużył.

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk