Skip to main content

Kto w 2021 zrobił w kulturze? Pomóżcie nam przyznać stypendium!

Mistrz podwórka – Gniezno było by smutne bez Ciebie.

 |  admin  | 

Koniec roku 2021. To skłania zawsze do zabawy na poważnie. Wszelkiego rodzaju podsumowania, lubimy je pewnie. Pozwalają przypomnieć sobie jak to było w mijającym roku. Z zasady samozwańczy mesjasze miejscy, w tym dziennikarze, próbują nam przedstawić swoją wizję minionego, lub mijającego roku. Dla Popki był to trudny rok, jednak go przetrwaliśmy, zapominając nawet, że na początku roku strzeliło nam 10 lat.

Dziś chcemy zaprosić czytelników do tego by to Oni podzielili się spostrzeżeniami. Spokojnie, nie idziemy w ślady pewnych redakcji, które koszą bejmy za sms-y. Ilość wysłanych przez samego siebie sms-ów, nie jest i nie powinna być wyznacznikiem czyjejkolwiek wartości. Od dłuższego czasu myślimy w redakcji o wyróżnianiu tych, którzy dla kultury w Gnieźnie robią sporo. Nie chcemy jednak dublować nagród kulturalnych, jest Królik, jest też Stypendium Kulturalne Miasta Gniezna im. Sławka Kuczkowskiego. 

Brakuje chyba tylko głosu ludzi kultury, tych, którzy tworzą ale i tych, którzy odbierają kulturę. Jubileusz 10 lat obecności Popcentrali przeszło w czasie pandemii. Nadal nie wiemy jak to wszystko będzie wyglądać dalej. W jedenasty rok, chcemy wejść z naszym stypendium. Wręczymy je w listopadzie 2022 roku. Stypendium „Mistrz Podwórka – Stypendium Gniezno było by smutne bez Ciebie” wyniesie minimum 1500 zł.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to kwota symboliczna, biorąc jednak pod uwagę fakt, że miejskie stypendium przyznawane w 70 tysięcznym mieście wynosi 2500 tylko w niewielkim stopniu odczuwamy paździerz tej niskiej kwoty, która pochodzi z prywatnej kiest. 

Dziś jeszcze nie podajemy szczegółów związanych ze sponsorem kwoty minimalnej. Opracowujemy też opcję by znaleźć patronów dla tej akcji. 

Co zatem oznacza “Mistrz Podwórka – Stypendium Gniezno byłoby smutne bez Ciebie”?

Do końca stycznia 2022, czekamy na zgłoszenia kandydatów. 

1.Mistrz Podwórka – Osoba, bez której Twoim zdaniem Gniezno byłoby smutne, przede wszystkim musi być związana z szeroko pojętą: animacją kulturalną, działalnością artystyczną, promocją kultury Gniezna,

2. To czytelnicy popcentrali zgłaczają kandydaturę wysyłając na email trochekultury1@gmail.com. Zgłoszenia można dokonać także w komentarzu pod artykułami o “Mistrzu Podwórka” udostępnianyumi na fb popcentrali.  Kompletnie zgłoszenie musi zawierać Imię i Nazwisko zgłaszanego oraz krótki opis dokonań.

3. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2022. Od tego czasu do września 2022, sylwetki zgłoszonych, będziemy prezentować na łamach Popcentrali.

4. Ostatecznie “Mistrz Podwórka” wyłoniony zostanie ze zgłoszonych przez czytelników kandydatów przez kapitułę złożoną z członków redakcji, przedstawiciela sponsora i patronów. 

5. Szczegółowy regulamin Mistrza Podwórka ogłoszony zostanie 2 stycznia 2022.

6. “Mistrz Podwórka” ma być docenieniem dokonań w konkretnym – tym razem 2021 roku, tak by uniknąć kombatanctwa kulturalnego. Kolejny wybór ogłoszony zostanie wraz z werdyktem za rok 2021.

Jarek Mikołajczyk

Kamila Arya Bartkowiak

Dawid Jung

Zdjęcia to przypadkowy wybór fotek z 2021. Nie stanowią sugestii.

admin
admin