Skip to main content

Zaproszenie do Teatru

Marzec u Fredry – repertuar, wolna głowa i Międzynarodowy Dzień Teatru!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

W gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry znów się dzieje. Bo na wszystkich zainteresowanych czekają jeszcze trzy różne sztuki, w tym niedawna premiera, czyli „Mrowisko: z życia dobrej służącej” autorstwa duetu Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin.

Tymczasem poniżej publikujemy tradycyjnie plakat z wydarzeniami na ten miesiąc. Choć wcześniej chcielibyśmy też zaprosić na spektakl, który będzie grany już 11 marca (piątek) o godz. 19.00 i 12 marca (sobota) o godz. 18.00, czyli „Kamionna. Opowieści rodzinne” w reżyserii Mateusza Bednarkiewicza. Cała sztuka została oparta na motywach prozy Jarosława Iwaszkiewicza, a o tekst i dramaturgię zadbała Marta Sokołowska.

O spektaklu:
„KAMIONNA. OPOWIEŚCI RODZINNE” to misterium pożegnania ojca poprzedzone poszukiwaniem przez syna śladów na rodzicielską obecność. Twórcy i twórczynie sięgają po historię Polski z czasów wojny i powojnia, konfrontując się z bohaterami „Młyna nad Kamionną” Jarosława Iwaszkiewicza. Wszystko to, by spod warstwy kłamstw wydobyć rodzinną tajemnicę i zmierzyć się z widmem, które domaga się zadośćuczynienia.

Szczegóły dotyczące poszczególnych przedstawień i zakupu biletów oraz innych propozycji oczywiście na stronie Teatru: teatr.gniezno.pl Natomiast w sprawie biletów warto też kontaktować się pod nr tel. 61 426 16 15.

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak