Skip to main content

Ludzie i ich środowisko

Ludzie i ich środowisko czyli zaskakująca wrażliwość społeczna

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  |  ,

Tak można by w skrócie opisać wystawę fotografii Tomasza Chmielewskiego pt. „Ludzie i ich środowisko” i taki właśnie opis ma jej recenzja zawarta w pamiątkowym katalogu, która została także odczytana w filmie dokumentującym wernisaż.

Dlatego tym razem będzie krótko o ekspozycji połczynianina, którą przez niespełna tydzień można było obejrzeć w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica. Można było, bo w tej chwili z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa, gnieźnieńska książnica została zamknięta. Mamy jednak nadzieję, że po ponownym jej otwarciu, wszyscy zainteresowani będą mogli ją jeszcze przez chwilę podziwiać. Tymczasem filmowa relacja z otwarcia poniżej:

Warto dodać, że zaproszony przez rodzimy Klub Krytyki Politycznej fotograf poza „społecznym nosem” i wrażliwością, odznacza się również fantastycznym refleksem, który sprawia, że jego prace pomimo zwyczajnych bohaterów i szarej codzienności – zyskują „błysk niespodzianki”. Natomiast na osobną uwagę zasługują też wypowiedzi przepytanego przez organizatorów autora, które możemy usłyszeć w załączonym filmie i które dobitnie pokazują prawdę starą jak świat, że ilu twórców, tyle artystycznych ścieżek. Jeżeli zaś poczuliście się zaintrygowani na tyle, by zobaczyć więcej światłoczułych obrazów Tomka, to polecamy także jego profil na FB: Tomasz Chmielewski Fotografomania oraz na IG: @nowylepszytomas
Wystawa powstała z inicjatywy Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz przy wsparciu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Natomiast dofinansowana została ze środków Miasta Gniezna w ramach projektu „Stąd do przyszłości”.

Realizacja filmu Paweł Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak