Skip to main content

Fotografia

Kolejny sukces braci Stube!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

O tym, że fotografia w Gnieźnie ma mocną pozycję, a jej pasjonaci to utalentowani artyści – pisaliśmy nie raz. Podobnie jak o osiągnięciach związanych z nią m.in. braci Dawida i Waldka Stube, którzy do licznych laurów za swe prace dorzucić mogą przyjęcie do Związku Polskich Artystów Fotografików.

I chociaż ZPAF to największa polska organizacja zrzeszająca twórców, którzy wyrażają się w światłoczułym medium, to jednocześnie nie brak jej prestiżu i tradycji (działa od 1947 roku kontynuując spuściznę przedwojennego Fotoklubu Polskiego), a także wybitnych osobistości. Zresztą o tym wszystkim mówią też „świeżo upieczeni” członkowie, czyli bracia Stube, którzy w ostatnią sobotę lutego w Katowicach, zostali oficjalnie włączeni do tego szacownego grona.

– ZPAF to legendarny związek polskich fotografów. To niesamowite uczucie być w tak prestiżowym gronie artystów. Przede wszystkim ważne jest to, że możemy wspólnie organizować wystawy, wymieniać myśli i rozmawiać o fotografii. To mam nadzieje znacząco wpłynie na rozwój mojej największej pasji jaką jest fotografia – podkreśla Dawid.

– Dla mnie wejście do ZPAF to kolejny krok w moim rozwoju fotograficznym. Nie ukrywam, że przez kontakt z członkami ZPAF liczę na wymianę doświadczeń, cennych informacji czy wspólne działania, co będzie na pewno owocne w mojej działalności artystycznej – zauważa Waldek.

Warto dodać, że członkami ZPAF są także po trosze związani z Gnieznem: Marek Lapis i Krzysztof Ślachciak. Natomiast sam proces przyjęcia do Związku to swoiste połączenie procedury ubiegania się o pracę, obrony magisterki i ważnych formalności urzędowych, a więc rzecz nie byle jaka!

Fot. Archiwum Dawid i Waldek Stube

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak