• Start
  • Kalendarz
  • BAPU Fest (VIII Urodziny): Terapia/Molly Malone's/BAPU/After
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 BAPU Fest (VIII Urodziny): Terapia/Molly Malone's/BAPU/After  

Klub Muzyczny Młyn/Gniezno

Sobota, 13. kwiecień 2019

18:30 - 


bilety: 20 zł – 25 zł


Jak co roku zapraszamy do wspólnego świętowania. Tym razem na wspólnej scenie wystąpi z nami, pewnie większości znany, zespół TERAPIA z Gniezna, który swoim profesjonalizmem i rockowym pazurem rozgrzeje nas do zabawy. Tuż po nich niesamowity folk-punk z Giżycka - MOLLY MALONE's. Przejadą trochę Polski dla Was, więc liczymy na przepiękną gościnę pod sceną.
54523636 2209839112415192 5651353775219146752 n

 

Widzimy się niebawem!!!


- TERAPIA -

Rockowe brzmienia z Gniezna. Określają się jako
Hard Rock/Rock/Funk
Możemy zapewnić, że na pewno będzie ostro, dynamicznie i nietuzinkowo. Rozgrzeją nas dzwiękami przy których nie jednemu nóżka pójdzie w tany.
W składzie:
Sara Powaga - wokal, skrzypce
Maciej Szymański - gitara
Łukasz Lewandowski - gitara
Mateusz Hauke - gitara basowa
Szymon Zbierański - perkusja

FB: https://www.facebook.com/terapeuci/

- MOLLY MALONE'S -

Molly Malone's to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone's, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone's w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone's okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies oraz Street Dogs z USA .

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku Molly Malone's rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na MiniCd pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone's i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w Olsztyńskim Studio X Molly Malone's rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. "Obłęd", która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013.

FB: https://www.facebook.com/MollyMalonesGizycko/

- BAPU -

Zespół powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku w Gnieźnie. Luźna propozycja wspólnego grania szybko przerodziła się w poważniejszy projekt. Jako zespół ska, ciągle szukając własnego gatunku, mieszali rytmy. Patchanka typowe dla Mano Negra z elementami punk rocka czy reggae, czasami okraszając bałkańskimi i klezmerskimi dźwiękami. Nie bez znaczenia są również teksty, którymi grupa uderza w sprawy dla nich istotne manifestując tym samym swoją ideologie, choć czasami to tylko wypadkowa ich wspólnych przeżyć.

Zespół jest finalistą 8 edycji "MUST BE THE MUSIC - Tylko muzyka".

1 sierpnia 2015 roku zespół zagrał koncert na 21'Woodstock Festival (Pokojowa Wioska Kryszny) gdzie odbyła się premiera debiutanckiej płyty "NA PRZEKÓR".

FB: https://www.facebook.com/BAPU.gn/

-AFTER-

DKoncerty to oczywiście nie koniec... tuż po szarpaniu strun i innym wyciu ze sceny, bawimy się przy znanych hitach do białego rana :D