Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 Tymański/Ciechowski  

Klub Muzyczny Młyn/Gniezno

Sobota, 23. marzec 2019

20:00 -  22:00


bilety:
Klub Młyn
Fotostube przy Zielonym Rynku.
Przedsprzedaż 35 zł/w dniu koncertu 45 zł.


Oboje mają już swoją pozycję w historii polskiej muzyki, choć pierwszy z nich nadal dokłada do niej kolejne dzieła, a drugi po śmierci stał się niezaprzeczalnie legendą. Znakomici tekściarze i instrumentaliści, a prywatnie przyjaciele, gdzie dziś Tymon Tymański sięga po dorobek Grzegorza Ciechowskiego.

O tym co wyszło z tej artystycznej inicjatywy, będzie można się też przekonać w Gnieźnie, w Klubie Muzycznym Młyn. Pewne natomiast jest to, że Tymański przypomni utwory Ciechowskiego i jego zespołu Republika, które weszły już do kanonu polskiego rocka, a także zaprezentuje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

Co ciekawe, przedsięwzięcie Tymański/Ciechowski, nie jest kolejnym koncertem z cyklu „tribute to”, lecz raczej sentymentalną podróżą do czasów młodzieńczej fascynacji. Poza tym ścieżki życiowe Tymańskiego i Ciechowskiego wielokrotnie się przecinały, ale nigdy nie doszło do współpracy pomiędzy wykonawcami. I w końcu też Tymon był swego czasu liderem zespołu Nowe Sytuacje, który składał się z byłych muzyków słynnej Republiki, więc z tego powodu też często i chętnie zapraszany bywa na doroczny koncert poświęcony jego przyjacielowi, który organizuje toruński klub Od Nowa.

A co usłyszymy w Gnieźnie? Po jakie utwory Obywatela GC i jego niezapomnianej Republiki sięgnie Tymański? Jak je zaaranżuje i czy przypadną publiczności do gustu? O tym będzie można przekonać się najlepiej kupując bilet na marcowy występ.