Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 Sydney Polak  

Klub Muzyczny Młyn/Gniezno

Piątek, 7. grudzień 2018

20:00 - 


Bilety na koncert można nabyć w cenie: 35pln-przedsprzedaż // 45pln w dniu koncertu:
Młyn // Fotostube (Zielony Rynek 12)


w gnieźnieńskim Młynie zagra człowiek renesansu. Sidney Polak to polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, dziennikarz radiowy. Znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu T.LOVE, którego jest członkiem od 1990 roku. Z solowym materiałem, artysta będzie gościł w tym klubie po raz drugi. Po raz pierwszy w klubie artysta gościł w 2005 r. promował wtedy swój debiutancki album wydany w 2004 r. album pt. „Sydney Polak”.

- W T.LOVE nauczyłem się grać oraz komponować muzykę. Moje piosenki dla tego bandu, to m.in.: „To nie jest miłość”, „Ajrisz” czy „Jest super”. W T.LOVE też podpatrzyłem, jak pisze się teksty - Mówi muzyk. - Moja kariera solowa, siłą rzeczy, czekała na moment ewentualnego spowolnienia pracy zespołu T.LOVE, którego nie chciałem opuścić. Taki moment właśnie nadszedł, gdyż z początkiem roku 2018 T.LOVE poszedł na bezterminową, koncertową emeryturę, a ja mogę w końcu całkowicie poświęcić się swojej działalności solowej. – dodaje. 

Z pierwszego solowego wydawnictwa artysty pochodzą takie utwory, jak: „Otwieram wino”, „Chomiczówka”, czy „Chorwat”. Utwory te do dziś są rozpoznawalne, natomiast ciepłe przyjęcie jego autorskiego materiału przez, zaowocowało wieloma koncertami w całej Polsce… i nie tylko. O Działalności na własny rachunek opowiada: W swojej twórczości łączę gatunki takie jak: hip-hop, reggae i folk. Teksty są najczęściej opisem prawdziwych przeżyć, staram się w nich inteligentnie opisywać naszą polską rzeczywistość i robić trafne literackie zdjęcia fajnym momentom z naszego życia! – Jego muzykę charakteryzują energetyczne bity, połączone w spójną całość z perkusyjna- gitarowym graniem.

Po pięciu latach od debiutu ukazał się album „Cyfrowy styl życia”, natomiast 26 października tego roku, na świat wydany został trzeci solowy album Sidneya Polaka, zatytułowany po prostu ‘3’. Nowy krążek promowany jest dotychczas utworem ‘Twarzą w twarz’, do którego zrealizowany został klip, będący zapisem samotnej podróży artysty do Australii i Nowej Zelandii. Co ciekawe utwór został skomponowany już po rejestracji materiału video.

O powyższym utworze artysta mówi - Klimat tego samotnego wyjazdu, który był dla mnie pewnego rodzaju oczyszczeniem i rozpoczęciem nowego etapu życia podpowiedział mi konkretne sformułowania. Nie chciałem żeby tekst był turystyczny, szukałem w tych obrazach uniwersalizmu. W rezultacie wyszła mi piosenka podtrzymująca na duchu. Utwór ‘Twarzą w twarz’ jest o tym żeby się nigdy nie poddawać, nie bać się świata i zawsze stawiać na swoim. Żeby nie przejmować się porażkami, bo tylko od nas zależy czy się podniesiemy po nich czy nie.