Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 Pochwalone/Offeliada  

Klub Muzyczny Młyn/Gniezno

Sobota, 17. listopad 2018

22:00 - 


Impreza w ramach Festiwalu Offeliada
wstęp wolny


12. edycja Festiwalu Filmowego „Offeliada” rozpocznie się 15 listopada. 
Zgodnie z tradycją, Offeliada to jednak nie tylko filmy i spotkania z twórcami, ale także wieczorne koncerty, na których bawimy się wspólnie w Klub Muzyczny MŁYN :)

W tym roku, w festiwalową sobotę, zagrają dla Was Pochwalone.
Wstęp na koncerty, podobnie jak na wszystkie wydarzenia Offeliady, jest bezpłatny!

★ Pochwalone ★

Eklektyczny radykalny fem-power-jazzy-punk (Kraków/ Sejny/ Warszawa)Grają w tercecie: bas, perkusja i wokal. Dotychczas wykorzystywały teksty funkcjonujące w tradycji ludowej i poezję tworzących współcześnie poetek polskich, a teraz sięgają również do poezji obcojęzycznej. Nieustannie o tym, co kobiet dotyczy i co je dotyka. Wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, zabawa i smutek. Nowe sensy na przecięciach. Różnorodnie muzycznie: czadowo i lirycznie, szybko i transowo, wrzaskliwie i melodyjnie - teraz więcej punka i transowego bitu, niż folku.

"Sięgamy po wiersze współczesnych poetek, zestawiamy je z mało znanymi tekstami dawnych pieśni, śpiewanych przez wiejskie kobiety. Rozmontowujemy funkcjonujące w szerokim obiegu teksty tradycyjne, po to, by je złożyć na nowo i nadać im nowe znaczenia. Niepokorne słowa i emocje pulsują pod chropowatą warstwą muzyczną: wypadkową brzemienia sekcji basowo-perkusyjnej i głosu."

Nowa płyta "Koncert" jest już dostępna u dystrybutorów, na koncertach i u wydawcy: 

http://www.antenakrzyku.pl/pl/sklep/pochwalone-koncert-cd/
https://www.facebook.com/POCHWALONE/
https://pochwalone.bandcamp.com/