Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 TRIGONOMETRY GUITAR TOUR  

Klub Muzyczny Młyn/Gniezno ul. Roosevelta

Środa, 17. październik 2018

20:00 - 


wjazd 25 zł


TRIGONOMETRY GUITAR TOUR czyli trzech różnorodnych wykonawców i trzy odrębne gitarowe style na jednej scenie. Takie wydarzenie szykuje się gitarowo w Młynie. 

pARTyzant – Two Handed Guitar Tapping

Over The Under – Shredding

Janek Pentz – Fingerstyle

pARTyzant ( www.partyzant.eu ) :
Rodzinny duet ojca i syna , który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu dwukrotnie ją zapełniając (28 i 29.IV 2017).
„Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie , to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie...czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.” 
Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring. 
Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów ,bluesowych smaczków , humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym , nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. 
Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

Zespół tworzą : 

Krzysztof Toczko ( gitary , wokal ) :

Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM , z którą 
współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie , harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu). 
Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie. 
Ową wirtuozerię doceniło już blisko 7 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty 

Rekomendacje :

- „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ ( JOE SATRIANI )
- „Człowiek, który ma dwa mózgi“ ( BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY )
- „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ ( DON LEMON – redaktor CNN )
- „Cooperfield gitary“ ( ZBIGNIEW HOŁDYS )

Mikołaj Toczko ( perkusja ) :

Od dziecka związany ze „światem muzycznym“.Biegle miesza style od metalu, po jazz. Mimo młodego wieku występował m.in. u boku takich artystów jak Maryla Rodowicz, Jennifer Batten (Michael Jackson), Jurek Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty, Vintage), Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda, Indivi-duo) czy Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy). 

Prasa o muzyku :

„…jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem , wszechstronnością i możliwościami” ( WOJTEK MARGULA „Magazyn Gitarzysta” ).
----------------------------------------------------------------------------------------
OVER THE UNDER - polski zespół grający muzykę w klimacie southern / groove metal, stoner rock i blues. W styczniu 2016 ukazała się debiutancka płyta, od tego czasu popełnili dwie duże trasy:
Cowboys z trasy Space Tour 2016/2017: 56 koncertów, głównie w Polsce, ale także w Niemczech i Czechach.

2017 - 100% Tour - 100 koncertów w 100 dni . Rekord świata w graniu koncertów dzień po dniu. Tour objął Polskę, Czechy, Francję, Anglię, Belgię, Holandię i Niemcy. Trasa nie dotyczyła tylko ustanowienia rekordu. Chodziło głównie o udowodnienie, że zespół metodą "DIY"(zrób to sam) może zorganizować i zagrać największą, nieprzerwaną trasę koncertową w historii świata i rozpowszechniać muzykę wszędzie, gdzie tylko się da. To dopiero początek szalonych pomysłów zespołu!
-----------------------------------------------------------------------------------------
Janek Pentz ( www.janekpentz.com ) :
Kompozytor i gitarzysta akustyczny, obracający się w stylistyce fingerstyle, muzyce rockowej i klasycznej. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów.
Na jego muzykę składają się tak kompozycje gwałtowne i dynamiczne, jak i ciche, spokojne, będące efektem filozoficznych zatrzymań. 
Otwierał koncerty takich gwiazd, jak Tommy Emmanuel, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Igor Presnyakov, Adam Palma, pARTyzant, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz czy Stefano Barone. 
Poza solową działalnością akustyczną uczestniczy w różnych projektach, ostatnio ze SKENE, Mery Spolsky, Małgorzatą Kozłowską, ThE BlacK HorsemeN, Scream Maker, Igorem Presnyakovem.
Informacje dotyczące jego koncertów były publikowane między innymi w magazynach Top Guitar (wywiad we wrześniu 2016) oraz Gitarzysta (wywiad w marcu 2018), zaś muzyka przez prestiżową amerykańską wytwórnię CandyRat Records. 
Jest autorem muzyki do dokumentalnych filmów Darka Załuskiego “Lago de los Polacos”, “Korona Gór Polski - boso” - emitowanych na kanale Planéte+ - oraz “Zimowa wyprawa K2 1987-1988”.
W marcu 2017 ukazało się jego debiutanckie wydawnictwo EP,
zatytułowane “Heroic Dreams…”.