Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj

- koncert -

 Varius Manks  

Hala Widowiskowo Sportowa ul. Sportowa/Gniezno

Piątek, 21. wrzesień 2018

20:00 -  22:00


Bilety · 35 zł – 70 zł - MOK
www.kupbilecik.pl


Jako pierwsza muzyczna gwiazda, w nowym obiekcie (hala widowiskowo sportowa ul. Sportowa) wystąpi Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Gnieźnieński koncert otworzy jesienną trasę Varius Manx, promującą najnowszy album zespołu pt. „ENT”. Koncerty grupy będą nie lada gratką dla fanów – będą to jedyne w swoim rodzaju, muzyczno-multimedialne wydarzenia! Powracająca do zespołu Kasia Stankiewicz zaśpiewa premierowy materiał stworzony wraz z Varius Manx w ramach nowego albumu. Będzie dużo nowości, ale z całą pewnością nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów...

Koncerty będą wyjątkowe nie tylko z powodu premiery płyty. Zespół wraz z Kasią Stankiewicz pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. Gościnnie z zespołem wystąpi żeński kwartet smyczkowy. To trzeba zobaczyć i usłyszeć!

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu pt. „ENT” – owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się „wejść do tej samej rzeki” – a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie „ENT” możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”, którego premiera miała miejsce w dniu premiery albumu.