Skip to main content

I Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski

Jedyny taki konkurs!

 |  Kamila Kasprzak-Bartkowiak  | 

Jeżeli gracie muzykę z gatunku szeroko pojętego rocka i chcecie sprawdzić się przed jury i publiką, a przy okazji poznać bliżej sylwetkę i dokonania jednego z utalentowanych perkusistów pochodzących z Gniezna – to nie może was zabraknąć na I Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski.

Dokładnie 9 stycznia Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ogłosił, że zorganizuje powyższy Konkurs do którego można się zgłaszać do 28 marca 2023 roku.
Ponadto MOK poinformował, że celem I Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski jest oczywiście promocja twórczości zespołów muzycznych oraz przybliżenie postaci wybitnego perkusisty, a cała impreza ma formę przeglądu w którym mogą wziąć udział amatorskie zespoły muzyczne, uprawiające wszystkie gatunki szeroko pojętej muzyki rockowej
(np. rock, rock gotycki, rock progresywny).
Co więcej, w skład Jury zasiądą członkowie zespołów Abraxas i Svann (w których grał m.in. Mikołaj Matyska) na czele z Anją Orthodox. Gwiazdą imprezy będzie po wielu latach przerwy zespół Svann. Warto dodać, że z propozycją całej imprezy zgłosili się do MOK-u Emil Pućka i Łukasz Pacholski, którzy chcieli przywrócić pamięć o Matysce.

PONIŻEJ REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU ORAZ BIOGRAM M.MATYSKI:
– regulamin konkursu i karta zgłoszenia:
https://mok.gniezno.pl/ogolnopolski-konkurs-zespolow-rockowych-im-mikolaja-matyski/

Mikołaj Matyska – wybitny perkusista. W wieku kilkunastu lat dostał w prezencie od dziadka zestaw perkusyjny i wzorując się na starszym bracie Radku, zaczął spędzać na grze coraz więcej czasu. Grał w zespołach OXI, Banbura, Kino Oko, Anyway Chambers, Anyway, Svann oraz legendarnym Abraxas. Niestety nigdy nie uważał się za dość dobrego, mimo, że był o tym zapewniany przez wielu wspaniałych muzyków. Bardzo ciężko pracował na to, co osiągnął. Względy osobiste sprawiły, że zaprzestał grania na tym instrumencie. Jego twórczość zapisana jest na kilku wspaniałych płytach, a ten Konkurs ma na celu zachowanie Go w pamięci dla kolejnych pokoleń młodych artystów.

opr. Kamila Kasprzak-Bartkowiak
fot. strona internetowa MOK

Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Kamila Kasprzak-Bartkowiak