Światecznie

Jazz Trio

 |  admin  | 

Jazz Trio + możnaby powiedzieć o nadchodzącym koncercie organizowanym przez agencję JazzGra. Zespół Katarzyny Stroińskiej-Sierant ma swoich fanów w Gnieźnie. To jednak wytrawni muzycy są gwarancję udanego wieczoru już 9 grudnia w auli popularnego Medyka.

Katarzyna Stroińska-Sierant – pianistka, kompozytorka, aranżerka, pedagog,

zawiązana z wieloma formacjami i instytucjami w kraju. Ma na swoim koncie albumy solowe oraz kilkanaście płyt zespołowych np. „Zaczarowane kolędy” czy”Lutosławski-preludium do portretu”.

Współpracowała z czołowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Jest członkiem wielu zespołów z którymi zdobywała nagrody na festiwalach i konkursach m.in. Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Big Band Festiwal. Od 2002 r jest liderem formacji : Retro Jazz Quartet oraz Swing & Classic Trio.Zdobywczyni I miejsca na „II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. W 2018 r została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Zbigniew Wrombel – muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer oraz pedagog;

gra na kontrabasie i gitarach basowych. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce.Grał w takich zespołach jak np. String Connection, Walk Away, Air Condition Zb.Namysłowskiego,Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers. Wrombel jest basistą uniwersalnym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych.

Jan Adamczewski – saksofonista, aranżer, muzyk sesyjny. Artysta, który swobodnie czuje się w repertuarze zarówno jazzowym jak i rozrywkowym. Jako muzyk sesyjny współpracuje z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Charito Vergara, Katarzyna Skrzynecka, Kasia Wilk czy Mieczysław Hryniewicz. Brał udział w festiwalach: Orange Warsaw Festiwal, Green Town Of Jazz, Enea Spring Break – Red Bull Tour Bus. Zdobywca I miejsca na: Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Bydgoszczy (2007), Międzynarodowym Festiwalu-Ceska Kamenica (2008) – z Big Stan Bandem.

Bilety na koncert w cenie 35zł i 25zł ulgowy (dla uczniów i studentów, po okazaniu legitymacji),do nabycia w sklepie Alsen przy ul.Prymasa Wyszyńskiego 13 w Gnieźnie, a także przed koncertem.

Opr. J.Mikołajczyk

admin
admin

© All rights reserved. Powered by Liber Media.

Do góry