Skip to main content
Legendarny skrzypek King Crimson na Zamku w Poznaniu

DAVID CROSS BAND

 |  Jarek Mikołajczyk  | 

Legendarny skrzypek supergrupy King Crimson na kilku koncertach w Polsce. Między innymi David Cross z zespołem zagra w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Już 23 lutego w Centrum Kultury Zamek 19.00.

DAVID CROSS, angielski skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, wykładowca London Metropolitan University. Znany jako muzyk super grupy King Crimson, z którą współpracował w latach 1972-1974.

Pozostawił wkład w trzech klasycznych albumach King Crimson:,, Larks’ Tongues in Apic”, „Starless and Bible Black” oraz „Red”. Po współpracy z King Crimson dużo podróżował, ostatecznie wrócił do muzyki poprzez pracę w teatrze. W 1987 roku wraz z Keithem Tippettem (eks-King Crimson) zespół o nazwie Low Flying Aircraft. W ostatnich latach Cross wydał serię nagrań w duecie z Robertem Frippem, Andrew Keelingiem, Andrew Bookerem (z No-Man), Davidem Jacksonem (dawniej Van der Graaf Generator) i Peterem Banksem (dawniej Yes). Cross komponował muzykę teatralną i pracował jako aktor. Prowadzi własną wytwórnię płytową Noisy Records.

Na polskiej trasie DAVID CROSS BAND zaprezentują materiał z płyty King Crimson „Larks’s Tongues In Aspic”, od wydania której w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat!


SKŁAD ZESPOŁU
David Cross – skrzypce elektryczne
Jonathan Casey – śpiew, gitara
Sheila Maloney – instrumenty klawiszowe
Mick Paul – bas, śpiew
Jack Summerfield – perkusja

Bilety:
179 zł (przedsprzedaż), 199 zł (w dniu koncertu)
(miejsca siedzące nienumerowane)

opracowanie JMM

Jarek Mikołajczyk
Jarek Mikołajczyk