Skip to main content

To będzie koncert i wspomnienie

Błoto w Blue Note

 |  Tymoteusz Mikołajczyk  | 

W lutym 18 lat temu choroba zabrała jednego z ważniejszych twórców hip hopowych w historii – J Dilla. Od 2006 roku luty to Dilla Month, czyli moment wzmożonego kultywowania twórczości mistrza. I w tym roku już 16 lutego w poznańskim Blue Note będziemy mogli doświadczyć reinterpretacji muzyki J Dilla w wykonaniu zespołu Błoto.

Błoto pojawi się na scenie w składzie: Latarnik (instrumenty klawiszowe), Wuja HZG (bass), Cancer G (perkusja), OlafSaxx (saksofony). Błoto to zajawka i niesamowicie doświadczeni muzycy, uczestniczący w masie projektów (Mam wrażenie, że w ostatnich latach, gdzie nie spojrzałem tam pojawiał się Wuja HZG).

“Błoto to zespół, który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do Trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał. Jest to muzyka mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie.”

Wydarzenie, którego fani hip-hopu oraz dobrej muzyki instrumentalnej po prostu nie mogą odpuścić.

Informacje organizacyjne:
Miejsce: Blue Note Poznań
Otwarcie klubu: 19:00
Start koncertu: 20:00
Bilety: 89 zł (I pula), 109 zł (II pula)
Bilety: https://www.eventim.pl/…/bloto-hip-hop-special-we…/

opr. Tim Curtis

Tymoteusz Mikołajczyk
Tymoteusz Mikołajczyk