• Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ogłasza!

Chociaż nie możemy mówić jeszcze o końcu pandemii koronawirusa, to kultura zdaje się wracać do realnego życia. Na razie powoli i z dużym rygorem sanitarnym na czytelników otwiera się miejska książnica! Poniżej jej ogłoszenie z którym warto szczegółowo się zapoznać!

W poniedziałek 18 maja Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - w porozumieniu z Organizatorem oraz po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym - ponownie otwiera swoje podwoje dla Czytelników!

Wracamy jednak do zmienionej rzeczywistości – działamy bowiem w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Ze względu na bezpieczeństwo - Czytelników i personelu - oraz konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, Biblioteka wprowadza nowe zasady korzystania z księgozbioru. Znajdziecie ja na naszej planszy i na stronie internetowej.

Jednoosobowe wizyty czytelników umawiane telefonicznie, 5-dniowa kwarantanna zwracanych książek, brak swobodnego dostępu do księgozbioru, zamknięta czytelnia i stanowiska komputerowe, osłony na ladach, bibliotekarze w przyłbicach i rękawiczkach – to najważniejsze zmiany w zasadach korzystania z biblioteki.

Uwaga: Nie trzeba planować wizyty w bibliotece od razu po otwarciu – wszystkie książki, które czytelnicy mają na kontach zostały przedłużone do 30 sierpnia!

Już można telefonicznie umawiać wizyty - numery telefonów do placówek są na plakacie i na stronie internetowej Biblioteki.

Jeżeli chcecie zamówić konkretny tytuł - książkę również rezerwujecie telefonicznie. W bibliotece książki z regału podaje wyłącznie bibliotekarz.

Nowe godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 15.00, z wyjątkiem środy 10:00 - 16:00;
w soboty Biblioteka nieczynna

Dziękujemy za wyrozumiałość – Dbajmy o siebie nawzajem!

Opr. Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Tagi: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna