Skip to main content

Festiwal Kłeckich Legend

Akcja proekologiczna w ramach Festiwalu Kłeckich Legend

 |  Dawid Jung  | 

Już w środę 25 listopada w Kłecku, w ramach Festiwalu Kłeckich Legend – Wielkopolski Fyrtel Kultur, odbędzie się akcja proekologiczna, dzięki której mieszkańcom miasta i okolic zostanie przekazanych bezpłatnie kilkaset drzewek.

Sadzonki drzewek (gatunki: świerk, lipa, jarząb szwedzki) będzie mógł odebrać każdy zainteresowany w godzinach od 13:00 do 16:00 na kłeckim targowisku. Drzewka do działań edukacyjnych i festiwalowych przekazało Nadleśnictwo Gniezno – Lasy Państwowe.

Akcja ekologiczna związana jest z odbywającym się w Kłecku Festiwalem Kłeckich Legend, który prezentuje wielowiekowe i wielokulturowe dziedzictwo zachowane w wyjątkowych na skalę ogólnopolską legendach. Podczas festiwalu odbywają się warsztaty, koncerty i promocja kłeckiej literatury również w formie online. W najbliższą środę mieszkańcy Kłecka będą mieli okazję poznać kilka legend, wśród nich m.in. o kłeckich dębach (szczegóły na fb Urzędu Miasta Kłecka).

Festiwal Kłeckich Legend – Wielkopolski Fyrtel Kultur realizowany jest wg koncepcji Dawida Junga w instytucjach partnerskich programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych. Wydarzenia festiwalowe dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Program „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Organizatorzy i partnerzy kłeckiego festiwalu:

CK Zamek w Poznaniu
Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Kultura u podstaw
Miasto Poznań
RMF Classic
Miasto Kłecko
Nadleśnictwo Gniezno – Lasy Państwowe
Dawid Jung
Dawid Jung