• Start
  • Relacje
  • Świąteczny Jam w Ratuszu. Muzyczny rozgardiasz - na koniec roku
  • Jarek Mikołajczyk

Świąteczny Jam w Ratuszu. Muzyczny rozgardiasz - na koniec roku

Mijający rok był dla Starego Ratusza pracowity. Trzeba przyznać, że w “kulturalnym babińcu” jak mawiają o ekipie Starego Ratusza na mieście, działo się bardzo dużo. Przede wszystkim z-ca dyrektora MOK-u Marta Pacak i załoga Ratusza zagospodarowały przestrzeń ofertą dla dzieci. Nieformalne świąteczne Jam Sassion okazało się dobrym pomysłem na zamknięcie intensywnego roku pracy. 

Spora ekipa muzyczna na scenie i pod sceną, oraz pełna widownia pokazały zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Z inicjatywy Dominiki Sochackiej - Drzewieckiej gnieźnieńscy muzycy spotkali się by wspólnie z widownią “pośpiewać kolędy”. Instrumentaliści, którzy pojawili się na scenie pokazali w kilku przypadkach bardzo wysoki kunszt. Wokalnie bywało różnie, ale też taka była idea by zaśpiewać mógł każdy, kto chce.

Ten szczególny świąteczny jam session jak to bywa w takich spotkaniach miał charakter muzycznego rozgardiaszu, co nie przeszkodziło temu by był to dobry wieczór. Mieszały się niemal dancingowo estradowe wykonania kolęd i pastorałek z wersjami świąteczno-nastrojowymi oraz chórkami dziecięcymi.  

JMM

Tagi: Stary Ratusz