• Start
  • Relacje
  • Oblężenie rodzinnej niedzieli w Muzeum Początków Państwa Polskiego
  • Jarek Mikołajczyk

Oblężenie rodzinnej niedzieli w Muzeum Początków Państwa Polskiego

Niemir to piastowski wojownik, bohater wystawy Piast TOTAL WAR w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. To On był też „przewodnikiem” — „Rodzinnej niedzieli w Muzeum”.

Tym razem na warsztaty prowadzone przez dział edukacji MPPP wybrało się kilkanaście rodzin, blisko 40 osób wzięło udział zarówno w wyjątkowym oprowadzaniu po wspomnianej wystawie, jak i pokazach musztry średniowiecznej oraz warsztatach zatytułowanych „Ja pancerny”. Zajęcia prowadził Michał Pilas jeden z edukatorów gnieźnieńskiego muzeum.

Rodzinne warsztaty przypadły do gustu zarówno starszym i młodszym gościom muzeum. Wśród uczestników były rodziny między innymi z Janowca i Poznania. Większość uczestników wykonała na zakończenie „kopie” średniowiecznych hełmów normańskich z nosalem.


Połączenie zwiedzania, zabawy w wojów i warsztatu okazała się dobrym pomysłem na dwie niedzielne godziny. Dynamiczny i zróżnicowany program, który przygotowują pracownicy muzealnej edukacji pozwala rodzicom odpoczywać bawiac się ze swoimi pociechami. Najmłodszym podobała się także towarzysząca wydarzeniu maskotka muzeum Wojojoj w tę rolę wcielił się Konrad Ratajczak wolontariusz z Grodu w Grzybowie. Kolejne spotkanie z cyklu już 8 grudnia, tematem będą Przygody z Mieszkiem I. Warsztaty z muzealnym Zeszytem Ćwiczeń.


materiał prasowy