• Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Bracia Stube znów z laurami!

Co jakiś czas dobiega nas informacja, że bracia Dawid i Waldek Stube, wywodzący się z prężnie działającego środowiska fotograficznego w Gnieźnie i jako jedni z bardziej rozpoznawalnych jego przedstawicieli – znów zostali docenieni. Jako Popcentrala kibicujemy im od lat.

Tym razem Dawid i Waldek, startując po raz kolejny w prestiżowym konkursie Wielkopolska Press Photo, ponownie sięgnęli po nagrodę i wyróżnienia.


Pierwszy z fotografów zdobył nagrodę w kategorii „Człowiek i jego pasja", gdzie w czerni i bieli oraz papierosowym dymie, pokazał jedną ze starszych i wzbudzających do dziś emocje aktorek, czyli 82-letnią Danielę Zybalankę-Jaśko, która od 60 lat nie schodzi ze sceny. Oprócz tego otrzymał również Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Prasy Lokalne za zdjęcie „Marina Abramowic" nawiązujące do tegorocznej retrospektywy tytułowej artystki „Do czysta", a dokładnie jednego z jej performansów.


Natomiast Waldek został wyróżniony w kategorii „Życie codzienne" za fotografię „Pierścionek" na której zobaczyć można całkiem sporą grupę osób i cały wachlarz pozytywnych emocji towarzyszący oglądaniu pierścionka u jednej z kobiet.
Tymczasem niedługo „światłoczuła spowiedź" braci na pokrewnym kulturalnie portalu dla którego pisze także część naszej redakcji i o czym jeszcze będziemy informować!

Kamila Kasprzak-Bartkowiak


Fot. Anna Farman i ze strony www.fotostube.pl

Tagi: Fotografia Dawid Stube Waldemar Stube