• opr. Tymoteusz.

VHS - dobrze to brzmi

VHS to w istocie technologia zapisu obrazu, która już powoli zostaje zapomniana, chociaż Zubon dziarę sobie strzelił na 18-tkę. Nie o nim i nie o kasetach dziś piszemy. Rozpisywaliśmy się dobrze o zespole Create. To było jeszcze kiedy trąbił Krzysiek Romanowski dziś nadworny Dawis u Szegetsa. Po prostu kiedy Create grało. Jak śpiewał Dezerter: “Zmiany. Potrzebne są zmiany”.

 

VHS nie używa nazwy dobra zmiana i choć pewnie ta zmiana nazwy i nieznacznie stylistyki została wymuszona przez życie, nie ważne towarzyskie, muzyczne czy inne wychodzi na dobre. Wokalnie niezmiennie Maciej Rembikowski. Trzeba powiedzieć, że samorodek jego głosu dojrzewa i dostaje szlifów. To dobrze, wydaje się, że wokalista zrozumiał, że sam talent, sam dar nie wystarczy na długo. Grupa radzi sobie świetnie. Całkiem niedawno pojawiła się w TVN w śniadaniówce. To rzecz jasna nie jest miarą sukcesu, ale radość i promkę niesie. 

Tak dla przypomnienia. 

VHS (do niedawna Create) to zespół tworzony przez pięć młodych dusz, które połączyła jedna wspólna pasja - kreacja. Twórczość VHS można opisać jako muzykę alternatywną, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. Alter pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta pięcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek. Zespół ma na swoim koncie EP-kę "#1" wydaną jeszcze jako Create, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Świeży stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa nie stoi w miejscu. Jego praca i podejście do tworzenia zostały docenione przez słuchaczy i krytyków z całego kraju. Wiosną 2018 roku zagrali swoją pierwszą klubową trasę koncertową w największych miastach Polski. Ich muzyka znalazła się między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście "Alternatywna Polska" Spotify.

Największym dotychczasowym sukcesem zespołu jest wygrana Festiwalu Supportów 2018, gdzie dzięki wsparciu publiczności oraz przychylnych notach jury wywalczyli kontrakt na nagranie debiutanckiej płyty, nad którą właśnie pracują. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się na jednej ze scen Jarocin Festiwal '18.

 

Członkowie zespołu

Maciej Rembikowski - wokal/gitara,

Jan Rembikowski - gitara basowa,

Dawid Ostrzycki - klawisze,

Tymoteusz Słomiański - perkusja,

Artur Bobak - trąbka

opr. Tymoteusz Mikołajczyk