• Start
  • Relacje
  • Sezon turystyczny na Trakcie Królewskim oficjalnie zainaugurowany!
  • Jarek Mikołajczyk

Sezon turystyczny na Trakcie Królewskim oficjalnie zainaugurowany!

Iście wiosenna pogoda towarzyszyła sporej grupie gnieźnian i turystów, którzy zdecydowali się wziąć udział w oficjalnym otwarciu pierwszego pełnego sezonu turystycznego na Trakcie Królewskim. Główną atrakcją „Dnia na Trakcie Królewskim” było oprowadzanie zapisanych wcześniej chętnych przez certyfikowanego przewodnika.

Zwiedzający mieli do przebycia trasę liczącą nieco ponad 6 kilometrów, prowadzącą przez wszystkie elementy Traktu, zaczynając od pomnika króla Przemysła II, a na makiecie Współczesnego układu urbanistycznego Gniezna kończąc.

IMG 8631

Zwiedzanie rozpoczynało się o pełnych godzinach, od 11.00 do 16.00, a każdy z uczestników do domu mógł zabrać przewodnik oraz papierową koronę nawiązującą do nowego produktu turystycznego. Szacuje się, że ze zwiedzania skorzystało tego dnia ponad 200 osób.

Przypomnijmy, że łączny koszt budowy Traktu wyniósł 4.185.750 zł, z czego 2.149.939 zł to środki pozyskane w ramach projektu „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

 

Trakt Królewski to posągi 5 pierwszych królów Polski, postacie z 2 piastowskich legend, 4 edukacyjne makiety oraz 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywne infokioski, a także aplikacja moblina „Królika Goń”. Więcej informacji: www.facebook.com/TraktKrolewskiGniezno

materiał nadesłany