• Jarek Mikołajczyk

Moja Wielkopolska

Wystawa pokonkursowa Moja Wielkopolska 2018 prezentowana jest w Czytelni na piętrze I LO. Ta szczególna ekspozycja pokazuje prace nagrodzone i wyróżnione w ważnym wielkopolskim konkursie fotograficznym. Wśród pokazanych prac znalazły się też te, których autorami są fotografowie związani z Gnieznem. Pierwsze miejsce przypadło Stepanowi Rudikowi natomiast drugie i trzecie otrzymali kolejno Dawid i Waldemar Stube.

Nagrodę specjalną zdobył Marek Lapis a także ponownie Dawid Stube. Wyróżnienie otrzymał Krzysztof Szymoniak. – Dzisiaj nie wystarczy by zdjęcie miało jedynie wartość dokumentalną. Jeśli autor nie pokaże emocji, nie przeniesie swojego stosunku do fotografowanej osoby czy obiektu, nie robi ono już na nas wrażenia – mówił Władysław Nielipiński sekretarz jury konkursowego.

Poza nagrodzonymi i wyróżnionymi fotografami związanymi z Gnieznem, możemy na wystawie zobaczyć tez zdjęcie Mateusza Wrzesińskiego. Otwarta dziś wystawa pokazuje różnorodną Wielkopolskę, ale też bardzo różne sposoby fotografowania.

Jarosław Mikołajczyk