• Jarek Mikołajczyk

Jelonkowe serca warte 11 tysięcy

Jak pokazują od lat Zimowe Jelonki, serce i działalność charytatywna oraz szczodra kiesa, nie ogranicza się jedynie do jednorazowego wsparcia dla WOŚP. Gniezno ma szereg swoich lokalnych akcji. Wśród nich wyróżnia się impreza pod szyldem Zimowe Jelonki.

Tegoroczne licytacje i zbiórki przyniosły blisko 11 tysięcy złotych na rzecz Domu Dziecka w Trzemesznie. Totalnie oddolne działanie bez żadnego sterowania i budowania kapitału politycznego. Nieformalne Towarzystwo Przyjaciół Jelonka Rogacza, po prostu spotyka się od lat, by się bawić i pomagać. Organizatorzy nie odnotowują jakoś szczególnie rekordów i dat, po prostu działają. - Początek jelonków sięga 2001 roku i nieistniejącego już klubu Stop w Gnieźnie na ulicy Chociszewskiego. Nazwaliśmy tak coroczne spotkania naszej paczki przyjaciół. Z czasem impreza się nam rozrosła, pojawiła się muzyka na żywo i licytacje fantów. Przenieśliśmy się do klubu Młyn. W akcję zaczęły angażować się nowe osoby. Nigdy nie mieliśmy aspiracji bycia dużą imprezą charytatywną, jakoś samo tak wyszło :) - powiedział nam Krzysztof Celka. 

Tegoroczne Zimowe Jelonki wsparło Stowarzyszenie Bez Nazwy, znane między innymi z „produkcji” Muzykozy. Jelonki zagrały po raz kolejny w Klubie Muzycznym Młyn. To miejsce sprawdza się za każdym razem w przypadku tej imprezy charytatywnej.

 

Nam się bardzo podobało, ale jako organizatorzy nie jesteśmy do końca obiektywni. Wydaje się nam jednak, że wszyscy dobrze się bawili, Gnieźnianie nie szczędzili grosza, dzięki czemu mamy kolejny rekord zbiórki :) - dodał Krzysztof Celka.

Oba wczorajsze koncerty, pomiędzy, którymi królowały licytacje prowadzone między innymi przez Krzysztofa Celkę, były bardzo dobrze przyjęte. Niezwykle dowcipne granie grupy Disco Pogo, która nie boi się łączyć funky z alternatywnym rockiem. - Ona nie tańczy dla mnie, ona nie tańczy dla nikogo. Zamiast disco podrywu lubi Woodstock, lubi pogo. Ona nie tańczy dla mnie, ona nie tańczy dla nikogo – to chyba jeden z bardziej znanych tekstów kapeli, grającej od 2016 roku.

Młoda kapela świetnie rozbujała jelonkową publiczność. Niezwykle dobrze przyjęto co zrozumiałe Nocne Taxi, to można rzec zespół wpisany w Zimowe Jelonki. Niezwykle sprawny zespół, który kiedy gra covery, to tak gra jakby były to ich własne kawałki. Niewątpliwie Zimowe Jelonki to impreza z której lokalnie możemy być dumni.

Jarosław Mikołajczyk

zdj. Dominik Wilczyński 1 x archiwum Nocne Taxi

Tagi: Zimowe Jelonki Disco Pogo Nocne Taxi