• Mariola Olejniczak

Zobaczyć niewidzialne

Zastanawialiście się kiedyś nad tym ile widzicie...Ile dostrzegacie każdego dnia? Błękit nieba, rażące mocno słońce, zieleń krzewów, drzew... Ostre bijące po oczach kolorowe reklamy wyskakujące wręcz z bilbordów... Kolorowe skrzydła motyla, ostre fioletowe płatki kwitnących malw, śmieszny nadruk na t-shirt dziecka z pobliskiej szkoły, dziwaczne miny kierowców aut, dzikie spojrzenie ukochanej przez nas osoby...

Moc zaskakujących sytuacji jakie utrwaliliśmy na fotografiach... DOCENIALIŚCIE TO DO TEJ CHWILI? W Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbywają się weekendowe warsztaty przygotowane w ramach programu (Nie)sprawni w kulturze. Działania te skierowane są dla osób pełnosprawnych, chcących poznać świat tych, którzy odbierają go bez użycia zmysłu wzroku. W Polsce wśród 5 milionów osób z orzeczoną niepełnosprawnością, upośledzenie wzroku oraz ślepota dotyczy co czwartego Polaka – jest to niemal półtora miliona osób.

 

W czasie warsztatów uczestnicy wykonują szereg różnych ćwiczeń, wymieniają się spostrzeżeniami, dyskutują starając się „zobaczyć” to co niewidzialne, bowiem warto widzieć nie tylko oczami ale i sercem. Kolejne warsztaty odbywać się będą: 23.09 (niedziela) 30.09.(niedziela) 7.10 (niedziela) Wiek: od 14 do 114 lat  Czas trwania: 11:00 – 13:30 (warsztaty mogą zostać wydłużone; obowiązują wcześniejsze zapisy. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Mariola Olejniczak 

Tagi: Muzem Pierwszych Piastów