• Start
  • Relacje
  • No we wtorek też można zagrać dobry koncert, zwłaszcza Małgola NO
  • Mixer

No we wtorek też można zagrać dobry koncert, zwłaszcza Małgola NO

Latarnia na Wenei, to miejsce do którego powoli przywiązaliśmy się. Zapewne niebawem plener stanie się coraz trudniejszym wyzwaniem, póki co jednak tu się jeszcze gra. A gra się dobrze, czego dowodem choćby wtorkowy koncert Małgola NO.

Małgola Gulczyńska to artystka, której czytelnikom popcentrali przedstawiać nie trzeba. Opisywaliśmy jej koncerty już od początków z 100 % Rabbit. Recenzowaliśmy też jej płytę Małgola NO – A/B. Dobrze się stało, że po dłuższej nieobecności zagrała w rodzinnym Gnieźnie tuż przed wylotem na Wyspy.

To był wtorek, a jednak na koncercie nie było pusto. Dobry kameralny koncert, trochę elementów delikatnie neurotycznego spontanu dodało jedynie energii, z zasady nostalgicznym, choć nie zawsze piosenkom Małgoli. Obok utworów z płyty pojawiło się kilka kompozycji zupełnie nowych. W solowym akcie artystka korzystała z elektronicznych podkładów, to jednak ostatecznie nie rozbijało klimatu. Zdecydowanie jednak to większość utworów, w których Małgola grała na klawiszach do swojego specyficznego wokalu - była siłą tego wieczoru. Kameralna atmosfera "latarnianego" pleneru wpasowała się w ten koncert, którego wysłuchali przede wszystkim znajomi i przyjaciele Małgoli. Zarówno sama Małgola jak i Latarncy pokazali, że we wtorek, też można zagrać w dobry koncert.

Mixer

Tagi: Latarnia na Wenei Małgola NO Małgola Gulczyńska