• Start
  • Relacje
  • Grand Press Photo - Dawid Stube, obaj bracia w finale
  • Jarek Mikołajczyk

Grand Press Photo - Dawid Stube, obaj bracia w finale

Kolejny ogromny sukces braci Dawida i Waldemara Stube. Fotografie obu znalazły się w ścisłym finale konkursu Grand Press Photo. Cykl zdjęć dokumentalnych Dawida Stube otrzymał I Nagrodę Grand Press w swojej kategorii. Obu braciom od początku ich drogi fotograficznej, a Dawidowi od pierwszego publicznie pokazanego zdjęcia czarnobiałego - po prostu wróżyliśmy to co się dziś spełnia. Konsekwentna praca nad warsztatem, ale też sposobem obserwowania świata i wrażliwość - musiały przynieść efekty, których potwierdzeniem jest zarówno nominacja obu braci do finału prestiżowego konkursu jak i rzecz jasna nagroda dla Dawida Stube. Jury tegorocznej edycji Grand Press Photo nominowało do finału 195 fotografii w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży. O nagrody powalczyło też pięć projektów dokumentalnych. Do konkursu zgłoszono w tym roku 4,8 tys. zdjęć. Nominowało do finału 73 zdjęcia pojedyncze, 17 reportaży i 5 projektów dokumentalnych Waldemar Stube za zdjęcie pojedyncze w kategorii Portret (wykonane w zakładzie karnym Gębarzewie), Dawid w kategorii projekt dokumentarny Zespół Kociego Krzyku.

Niezwykła wrażliwość społeczna zdjęć obu braci, to coś, czego nie można wypracować, posiadają ją po prostu najlepsi. Po sukcesach Marka Lapisa, bracia Stube są kolejnymi wybitnymi fotografami w historii Gniezna. Pierwsza Nagroda Dawida Stube to fantastyczna wiadomość, zwłaszcza, że cykl długoterminowy to niezwykle trudna dziedzina fotografii. Dawid Stube jak się okazuje od pewnego czasu to nie tylko jeden z najlepszych fotografów teatralnych w kraju, to coraz bardziej poważnie wpisane w historię współczesnej fotografii prasowej nazwisko. - Wczoraj spełniłem swoje marzenie...Zdobyłem Grand Press Photo za najważniejszy projekt jaki zrobiłem.. Zespól Kociego Krzyku nie tylko o rzadkiej chorobie, ale przede wszystkim o pielęgnacji miłości. Dziękuje WSZYSTKIM za gratulacjeNa zakończenie powiem WAM coś jeszcze WARTO PRÓBOWAĆ - tak pisał na swoin profilu facebookowym tuz po otrzymaniu nagrody. 

 

Gratulujemy. 

Opr.Mixer

 

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00