• Start
  • Relacje
  • Tak mi się nie chce/Mikromusic zagrało w Młynie
  • Aleksandra Kondela

Tak mi się nie chce/Mikromusic zagrało w Młynie

Tak mi się nie chce, bo cokolwiek napiszę to i tak będzie nie na miejscu. Właściwie w dupie to mam – to, że mi się nie chce, rzecz jasna. Co zrobić. Bezwładnie zasiądę sobie do komputera i oddam to, co ślina na język przyniesie. Obiektywna raczej nie będę, bo przecież "Mikrusów" darzę niebanalnym uczuciem i chyba nie muszę dodawać, że tak tęsknię za zeszłym czwartkiem w Młynie. Fajnie, że po tylu latach znów zawitali do Gniezna – w końcu gość w dom, Bóg w dom.

Mimo wszystko trudno jest napisać o czymś dla człowieka istotnym, nawet jeśli w pierwszej chwili do głowy przychodzi mnóstwo słów. I choć tak zwyczajnie niezwyczajna rzecz jak koncert, dostępny dla nas właściwie na wyciągnięcie ręki, nierzadko okazuje się być przygodą nie tylko czysto estetyczną.

Wszystko rozbija się o emocje, jakie towarzyszą muzyce. To one skracają dystans między wykonawcą a słuchaczem, w przeciągu ułamku sekundy pokonują drogę z punktu A do punktu B i rządzą ludzką jednostką, kiedy najmniej (najbardziej) tego potrzebuje. Emocje to z pewnością najmniej logiczna sprawa na świecie. A jednak bywają niezbędne, choćby w dniu Mikromusic'owego występu. Oni mają w sobie ten nieprzeciętny blask, o który tak trudno w morzu tandety i szybkiego zysku.

On sprawia, że niewątpliwie każdy słuchacz, do uszu którego trafił kiedyś ten niezapomniany Grosiakowy głos, zatrzymuje się na chwilę i daje się ponieść. I pewnie każdy, kto utonie w dźwiękach muzyki w końcu uznaje, że Mikromusic gra tylko dla niego.

 

tekst: Aleksandra Kondela

zdj. : Ewa Jenek

Tagi: Klub Muzyczny Młyn Micromusic