• Start
  • Relacje
  • Sasza Kruk zwycięzcą poznańskiego slamu poetyckiego
  • materiał nadesłany/Zeszyty Poetyckie

Sasza Kruk zwycięzcą poznańskiego slamu poetyckiego

Sasza Kruk z Gniezna, na co dzień student filozofii związany z Gnieźnieńskim Klubem Literackim w MOK-u, wygrał kwietniowy turniej slamerski i zakwalifikował się do Drugich Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, których finał odbędzie się 26 maja 2018 r. w CK Zamek w Poznaniu.

Organizatorem turnieju była Fundacja KulturAkcja. Według regulaminu pojedynczy występ slamera lub slamerki nie mógł przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty. Poznański slam został rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostali przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygrała w danej rozgrywce przechodziła do następnej rundy. O zwycięstwie w danej rundzie decydowała publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzymał większą liczbę głosów, wygrywał.

Wiersze Saszy Kruka z Gniezna będzie można przeczytać niebawem w antologii „Gnieźnieńska szkoła slamu” pod redakcją Dawida Junga, w której znajdzie się również poezja uczestników Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego, współprowadzonego m.in. przez dra. Wojciecha Grupińskiego, cenionego literaturoznawcę.

Bez wątpienia Gniezno stało się obecnie jednym z istotniejszych miast w Polsce, w którym z sukcesami tworzą slamerki i slamerzy, wystarczy wspomnieć: Martynę Skolasińską, Zuzannę Chełek, Zuzannę Kabacińską, Alex Freiheit (z duetu SIKSA) czy Pawła Bąkowskiego.

 

czytaj też 

materiał nadesłany/Zeszyty Poetyckie

 

Tagi: Slam Sasza Kruk

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00