• Start
  • Relacje
  • "Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej na marcowym spotkaniu Klubu Dyskusji o Książce
  • Magdalena Karpińska

"Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej na marcowym spotkaniu Klubu Dyskusji o Książce

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi udało nam się porozmawiać na temat autobiografii Magdaleny Zawadzkiej"Taka jestem i już!". Tytuł poleciła Ewa Ciesielska, która również przygotowała krótkie wprowadzenie.

Książka sprowokowała dyskusję na temat celowości wydawania autobiografii przez sławne osoby. Zgodziliśmy się z poglądem, iż publikacje tego typu kierowane są głównie do fanów. I ta grupa odbiorców czerpie największą przyjemność z ich lektury.

W książce Magdaleny Zawadzkiej spodobały się nam wspomnienia autorki z czasów jej dzieciństwa, młodości a potem szkoły aktorskiej. Wspaniałe są zdjęcia zamieszczone w publikacji. Zawodu doznają, za to osoby, które chciałyby w autobiografii poczytać o intymnych relacjach z mężem, plotkach z kręgu sceny aktorskiej, czy zwierzeniach na temat niewygodnych zdarzeń. Magdalena Zawadzka takich kwestii nie porusza. Można za to dowiedzieć się co myśli na temat kapeluszy, muzyki disco polo i Alasce. Zresztą podróże to wielka pasja Pani Magdaleny. Poświęca im w swojej książce sporo miejsca.

Tytuł polecamy szczególnie wszystkichm miłośnikom aktorki, jak również tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Tematem kwietniowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce będzie "Konopielka" Edwarda Redlińskiego. Zachęcamy do zapoznania się z tytułem i zapraszamy do dyskusji, która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00 w czytelni Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.

Magdalena Karpińska, kustosz BPMG

Tagi: BPMG Klub Dyskusji o Książce Taka jestem Magdalena Zawadzka

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00