• Start
  • Relacje
  • Trzy akordy darcie mordy to jest właśnie punk, czyli koncert Patyczaka w Młynie + warsztaty ‘’Namaluj sobie koszulkę’’
  • Andrzej Krasa

Trzy akordy darcie mordy to jest właśnie punk, czyli koncert Patyczaka w Młynie + warsztaty ‘’Namaluj sobie koszulkę’’

W niedzielne popołudnie 4 marca odbył się w Klubie Muzycznym Młyn koncert jednoosobowej kapeli punkrockowej Brudne Dzieci Sida. Koncert został poprzedzony warsztatami ‘’Namaluj sobie koszulkę’’, które prowadził zaprawiony w bojach artysta grafficiarz szablonowy, ‘’lider’’ jednoosobowej kapeli Grzegorz Kmita znany bardziej jako Patyczak.

Same warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród bardzo licznie przybyłej publiki, którą głównie stanowili młodzi ludzie Podczas warsztatów Patyczak zapewnił cały profesjonalny sprzęt w postaci foli ido wycinania szablonów, nożyków, farb i wałków.

Przy okazji samej relacji z koncertu i warsztatów warto przybliżyć barwną postać samego Patyczaka.

Grzegorz Kmita ‘’Patyczak’’ (ur. 1970 w Sosnowcu). Ukończył socjologię na wydziale UAM w Poznaniu. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Informatycznej Edukacji Alternatywnej ACTUS. Był działaczem różnych ruchów wolnościowych, w tym Federacji Anarchistycznej, samorządów studenckich oraz organizatorem spotkań literackich. Prowadzi także sklep internetowy Oficyna Agrafka, w którym sprzedaje koszulki z nadrukami własnej produkcji wykonane ręcznie technika serigraffii lub za pomocą szablonów. Przebywając w Irlandii Północnej tworzył projekt Glebozgryzarka P-45. W Dublinie występował na ulicach oraz w największym w mieście klubie dla homoseksualistów. Jeżeli chodzi o działalność muzyczną grając jako Brudne Dzieci Sida stworzył też kapelę Brudne Mięso oraz inne muzyczne projekty takie jak: Luizjana Blues Band oraz Brudne Dzieci Steda, w którym wykonywał wiersze Edwarda Stachury.

Podczas koncertu Patyczak, tradycyjnie przy akompaniamencie gitary akustycznej, jak i też bardziej rozbudowanego instrumentarium wykonał swoje najbardziej rozpoznawalne kawałki tj. ‘’trzy akordy darcie mordy’’, ‘’Rzuć jakieś drobne na wino’’ czy ‘’Lubię laski z małymi cyckami’’.

Nie był to pierwszy występ Patyczaka w Gnieźnie i po raz kolejny jego jednoosobowy punkrockowy show został entuzjastycznie przyjęty przez publikę.

Całe wydarzenie zostało sfinansowane dzięki stypendium Funduszu Stypendialnego ‘’Młode Wieki’’ Stowarzyszenia Światowid. Organizatorką i stypendystką była Wiktoria Młynarczyk, nasza redakcyjna koleżanka. 

Andrzej Edward Krasa

Tagi: Klub Muzyczny Młyn Patyczak Stowarzyszenie Światowid Szablony