• Start
  • Relacje
  • Najgorętsza potańcówka w historii Biblioteki Raczyńskich za nami!
  • materiał nadesłany opr. Mixer

Najgorętsza potańcówka w historii Biblioteki Raczyńskich za nami!

Jeśli ktoś  uważa, że Biblioteka Raczyńskich to miejsce spokojne, ciche, po którym czytelnicy przechadzają się dystyngowanym krokiem, mógł w sobotę być bardzo zaskoczony.  Nasz hol zmienił się bowiem w parkiet literackiej potańcówki, na którym bawiło się ponad 120 Czytelników.  Dzieci, uczniowie, studenci, przedstawiciele różnych zawodów, seniorzy… wszystkich połączył taniec, literatura i chęć zabawy. Tematem drugiej literackiej potańcówki (pierwsza miała miejsce podczas czerwcowej  Nocy Bibliotek) była podróż dookoła świata.

Adam Padła, choreograf i tancerz, przygotował sześć układów, m.in. polskiego mazurka, hiszpańskie paso doble, amerykańskiego rock and rolla i brazylijską sambę, dzięki  którym temperatura w Bibliotece na początku lutego podniosła się o kilka stopni.  Niektórzy pilnie powtarzali pokazywane ruchy, inni improwizowali, ale wszyscy bawili się jak w karnawale przystało.

 Chwilę oddechu między pełnymi energii i słońca tańcami stanowiły opowieści Padły o pochodzeniu konkretnych tańców oraz fragmenty literackie przygotowane przez aktorów asz.teatru. Potańcówka literacka bowiem to nie tylko animacje taneczne, ale także okazja do spotkania z literaturą, tym razem przypomniane były wiersze Wierzyńskiego, Leśmiana i Poświatowskiej, a także frazy z piosenek i arii.  

 „Wyjątkowo udana impreza”, mówili czytelnicy wychodząc z Biblioteki Raczyńskich  tanecznym krokiem. I w tym wypadku słowo impreza, doskonale oddaje charakter sobotniego wydarzenia. Bo Potańcówka literacka udowodniła, że w Bibliotece nie zawsze jest cicho, a pojęcia „dobra zabawa” i „książki” wcale się nie wykluczają.  Kolejna Potańcówka  literacka w maju na urodziny Biblioteki, już dziś zapraszamy Czytelników  w podróż w czasie!

Więcej zdjęć i film znajdą Państwo na naszym profilu, na facebook’u.

 

Materiał nadesłany

opr.Mixer

Tagi: Poznań Biblioteka Raczyńskich Potańcówka w Bibliotece

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00