• KoMix

Kolejna Strefa Komiksu za nami

Czytelnia na Piętrze I LO coraz mocniej wpisuje się w kulturowy obraz Gniezna. W piątkowe popołudnie 19 stycznia pomieszczenia Czytelni wypełniły przede wszystkim komiksy i opowieści o nich oraz gry planszowe. Tegoroczna trzecia już Strefa Komiksu stała się faktem dzięki wspólnym działaniom Liceum i Muzeum początków Państwa Polskiego. Wydanie przez MPPP komiksu Borka i Sambor stało się pretekstem do spotkania z jego autorem. Karolem Kalinowskim.

Jak nas informowała Magdalena Robaszkiewicz z MPPP współpraca gnieźnieńskiego muzeum z rysownikiem będzie miała dłuższy charakter. Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim bohaterom rodzimej sceny rysunkowej. Młodzież wysłuchała prelekcji dr Michała Traczyka z Instytutu Kultury Popularnej UAM i Aleksandra Gniota wicedyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Prezentowane komiksy podczas Strefy również pochodziły z Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczestnicy w prelekcjach mogli nie tylko przyjrzeć się bohaterom polskich protokomiksów jak Koziołek Matołek czy Małpka Fiki Miki, ale i tym współczesnym bohaterom polskich komiksów.

Odrębnym miejscem był pokój gier planszowych, który potwierdził jedynie, że planszówki mają się dobrze.

Zwarta, dobrze zorganizowana impreza, skupiła uwage młodych widzów uczestników. Dodatkowym elementem była prezentacja prac plastycznych grupy uczniów I LO prowadzonej przez Krzysztofa Burgharda. Miejmy nadzieję, że kierownik Czytelni Joanna Gronikowska, zaprosi nas do strefy Komiksu również za rok.

KoMix

Tagi: Czytelnia na Piętrze Strefa Komiksu