• Aleksandra Kondela

Edyta Geppert

Sobotnie widowisko wymyka się wszelakim podsumowaniom. Ilekroć podejmuje się próbę opowiedzenia o misternym dziele, które przedstawiła publiczności Edyta Geppert na swym wieczornym recitalu, słowa wydają się być niewystarczające.
 
Zwłaszcza dla młodszego pokolenia, któremu twórczość artystki jest nieco mniej znana, było to zupełnie nowe i niezwykłe doświadczenie. Z całą pewnością można rzec, że publiczność dała się oczarować urokowi Edyty Geppert oraz jej jakże starannie dobranemu repertuarowi. Powiedzieć, że wieczór dopracowany był w każdym calu to zdecydowanie za mało - każdy, nawet najmniejszy szczegół miał znaczenie. Nie wspominając nawet o fenomenalnej grze scenicznej twórczyni czy manewrowaniu światłem. Nic dziwnego, skoro przyczynili się do tego wspaniali artyści - Piotr Matuszczyk przy fortepianie oraz Jerzy Szarecki grający na trąbce. Ważną rolę odegrał również Piotr Loretz, który wystąpił jako konferansjer.
Cudownie urokliwy występ uraczył widzów m.in. znanymi utworami czy wspaniale zaadoptowanymi piosenkami kabaretowymi. Nic dodać, nic ująć - klasa sama w sobie.
Uwadze nie umyka fakt, że recital odbywał się w zupełnie nowej, całkowicie odświeżonej auli I Liceum Ogólnokształcącego, która ucierpiała podczas ubiegłorocznej, sierpniowej wichury. Budynek wspaniale oddał magiczny klimat występu, otulając całą publiczność ciepłym, wyjątkowym czarem, o którym długo nie da się zapomnieć.
 
Aleksandra Kondela

Tagi: Edyta Geppert