• Start
  • Relacje
  • "Kosmos" Witolda Gombrowicza na czytelniczym stoliku Klubu Dyskusji o Książce
  • Magdalena Karpińska

"Kosmos" Witolda Gombrowicza na czytelniczym stoliku Klubu Dyskusji o Książce

Kończymy właśnie kolejny rok spotkań poświęconych dyskusji literackiej. Za nami ciekawe propozycje czytelnicze, wyborne dyskusje i czas zyskany dla książek. Cieszy kolejny rok naszej działalności. Przed nami następne propozycje lektur i wydarzeń.

 

Naszą ostatnią tegoroczną książką został "Kosmos" Witolda Gombrowicza. Tytuł polecił Paweł Bartkowiak. Podczas niezwykle ciekawej dyskusji powoli odsłanialiśmy problematykę ukrytą w dziele. Gombrowicz nie dla wszystkich okazał się zrozumiały. Lektura "Kosmosu" dla niektórych okazała się męcząca. Dopiero wspólna rozmowa pozwoliła odkryć kunszt pióra i myśli autora.

Gombrowicz to pisarz nie dla każdego. Jego intelektualne zabawy słowne i fabularne nawet dla tak zwanego "wyrobionego" czytelnika mogą okazać się mało zajmujące. Ci, którzy zostali uwiedzeni przez Gombrowicza, odznaczają się podobną wrażliwością intelektu, zbieżnym sposobem myślenia. Pozostali mogą liczyć na "odkrywanie" z pomocą opracowań krytyczno-literackich, bądź wspólnych dyskusji poświęconych jego twórczości.

W nowym roku porozmawiamy o książce Jodi Picoult "Dziewiętnaście minut". Zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15. Pragnę podziękować całemu Klubowi Dyskusji za spotkania i polecenia, a szczególnie za obecność. Na czas świąteczny pragnę życzyć aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

 

Magdalena Karpińska, kustosz BPMG

Tagi: Klub Dyskusji o Książce Gombrowicz

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Happy Olo

Kino Helios
Czwartek 26 kwietnia 2018
godz. 18:00

Narzeczony na niby

Kino Helios
Czwartek 3 maja 2018
godz. 18:00

Atak Paniki

Kino Helios
Czwartek 17 maja 2018
godz. 18:00